28988 opel astra st online autozurnal 1140x190
Thumb baja drawsko najlep c5 a1ie pos c3 a1dky kat. kami c3 b3ntttt Thumb 65641 large baja drawsko tatra 2. miesto Thumb 65640 large baja drawsko tatra jamal 1. miesto Thumb 65639 large baja drawsko najlep c5 a1ie pos c3 a1dky kat. kami c3 b3ny Thumb 65638 large baja drawsko najlep c5 a1ie pos c3 a1dky kat. kami c3 b3ntttt

Baja Drawsko 2014

Tím Bonver Dakar Project, v ktorom jazdí aj slovenský navigátor Jaroslav Miškolci, štartoval na cross-country rely Baja Drawsko 2014. Súťaž sa konala vo vojenskom priestore Drawsko na severe Poľska a štartovalo na nej 86 posádok, resp. jazdcov na kamiónoch, automobiloch, motocykloch a štvorkolkách.

Sezónu dobre rozbehol Tomáš Vrátný, ktorý pri svojej premiére za volantom maratónskeho špeciálu Tatra Jamal vyhral kategóriu kamiónov a v absolútnom hodnotení obsadil 4. miesto. Druhá tímová posádka v poľsko-českej zostave Robert Jan Szustkowski, Jaroslav Kazberuk a Filip Škrobánek sa medzi kamiónmi umiestnila hneď za Vrátným a celkove skončila na 15. priečke.

Malý poľský „Dakar“ bolo výborné podujatie. Nielen preto, že obe naše posádky uspeli, ale tiež preto, že sme si techniku vyskúšali vo výbornom teréne a opäť sme sa posunuli ďalej – po jazdeckej i technickej stránke. Užili sme si tiež, ako nás miestni fanúšikovia vo veľkom povzbudzovali. Každý prejazd našich tatroviek zožal ovácie. Hlavne v lesoch. Tamojšie trate  boli skôr pre osobné autá, takže naše prejazdy po úzkych cestách medzi stromami boli veľmi atraktívne,“ popísal atmosféru Tomáš Vrátný, ktorý s navigátorom Jaroslavom Miškolcim a palubným mechanikom Radimom Kaplánkem splnil stanovený cieľ otestovať techniku a pripraviť sa na ďalšie náročné diaľkové súťaže. V poľskom vojenskom priestore sa predstavili s truckom, ktorý na Rallye Dakar 2014 pilotoval Artur Ardavičus a obsadil tam 14. miesto. „Už sa teším, až sa zveziem so svojou vlastnou Jamalkou,“ dodal šéf tímu T. Vrátný. Druhý špeciál Tatra Jamal určený pre neho sa totiž práve pripravuje v dielni tímu v Kopřivnici.