28988 opel astra st online autozurnal 1140x190
Thumb 05 koci jwrc finland Thumb 72421 large kocitt Thumb 72420 large koci Thumb 72419 large 05 koci jwrc finland

Rally Finsko: Martin Koči vyhral prvú RS

S náskokom 12,8 sekundy vyhral Martin Koči v kategórii JWRC úvodnú rýchlostnú skúšku Rally Finland. Jeho Citroen DS3 R3T vo farbách košického týmu Styllex Motorpsort bol časom 13:22,2 najrýchlejší na trati prvej RS, ktorá merala 23,44 kilometra.

Druhý bol Alastair Fisher z Anglicka a tretí bol líder šampionátu JWRC Staphane Lefebvre z Francúzska so stratou 22,8 sekundy na Martina Kočiho. V absolútnom poradí bol Martin Koči na 26. mieste a zároveň je najrýchlejší s automobilom s jednou poháňanou nápravou. Rally Finland má spolu 4 etapy, čo je 26 rýchlostných skúšok, posledné tri sa idú v nedeľu. „Fínska Rally je pre mňa vrcholom sezóny, sú tu nádherné trate, veľa skokov, jazdí sa tu rýchlo. Dúfam, že dokážem využiť svoje doterajšie skúsenosti,” povedal pred štartom Martin Koči. V absolútnom poradí vedie fínsku rally Jari-Matti Latvala s VW Polo WRC.