Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb foto pr  1 Thumb foto pr  3 Thumb foto pr  4 Thumb foto pr  2

Ako jazdí opitý šofér? VW spúšťa kampaň za bezpečnejšie cesty autentickým "pokusom" (VIDEO)

Slovenské zastúpenie značky Volkswagen spustilo kampaň za bezpečnejšie cesty. Motiváciou sú neustále nehody, z ktorých mnohé sú zbytočné a vznikli len z dôvodu zanedbania povinností vodičov. Kampaň s názvom Slováci za VWolantom má byť zrkadlom slovenských vodičov a chce nielen vytvoriť priestor na sebareflexiu, ale aj podklady pre potrebné systémové zmeny či už vo vzdelávaní vodičov alebo v systéme bezpečnosti cestnej premávky.

Každý deň nájdeme v médiách niekoľko reportáží o nehodách, ktoré by nemuseli vzniknúť, ak by vodiči pristupovali k šoférovaniu zodpovedne. Najviac mediálneho priestoru dostáva alkohol, ale ten nie je jedinou príčinou dopravných nehôd.

Iba málo vodičov je schopných si priznať, že robí nejaké chyby. Preto Volkswagen Slovensko vytvoril dotazník, ktorý má vodičom pomôcť uvedomiť si, čo robia dobre a čo nie. Telefón za volantom, alebo nebodaj písanie či sledovanie sociálnych sietí je dnes rozšírený fenomén, ktorý za volant rozhodne nepatrí, rovnako ako agresivita či prirýchla jazda. Dotazníkom umožnili všetkým vodičom, aby si úprimne vstúpili do svedomia a chcú poukázať na problém slovenskej kultúry za volantom.

Celá kampaň začína jedinečným videom, ktoré vzniklo v spolupráci s redakciou magazínu Auto motor a šport, Centrom bezpečnej jazdy a autoškoly Ficker. V ňom traja dobrovoľníci absolvujú v Centre bezpečnej jazdy rôzne šoférske disciplíny a priebežne pijú alkohol, pričom odborníci z odboru dopravnej polície a dopravnej psychológie spolu s inštruktorom sledujú, ako sa postupne menia reflexy participantov a ich schopnosť viesť motorové vozidlo. Reportáž z tejto akcie už odvysielali dve televízie, rozhlas a odporúčame ho aj my: 

Video:


Cieľom videa je zaujať a otvoriť otázku výchovy a vzdelávania vodičov, ale aj poukázať na to, že alkohol je iba jednou z mnohých príčin, prečo sa stávajú dopravné nehody a mali by sme sa zamerať na každú z nich.

Každé zdieľanie iniciatívy na stránkach www.slovacizavwolantom.sk môže pomôcť bezpečnosti na cestách. A čím viac vodičov si vstúpi do svedomia, tým lepšie. Spracované výsledky z dotazníka Volkswagen Slovensko poskytne širokej verejnosti. Možno budeme všetci prekvapení, koľko ľudí v premávke okolo nás štatisticky nevenuje plnú pozornosť riadeniu.