Ceed 09 2021 1140x190

Ako je to s predĺženou platnosťou STK po zrušení núdzového stavu?

Na Slovensku mimoriadna situácia trvá aj po zrušení núdzového stavu. U nás teda stále platí predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly na autách o tri mesiace od vyhlásenia mimoriadnej situácie pre pandémiu nového koronavírusu. Upozornilo na to Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR na sociálnej sieti.

Predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly na autách o tri mesiace zaviedli ešte v minulom roku  a vzťahuje sa obdobie krízovej situácie, ktorá bola vyhlásená od 12. marca 2020 a stále trvá, preto trojmesačné predĺženie platnosti platí aj po zrušení núdzového stavu.

Prečítajte si tiež:

Chystá sa zrušenie rýchlosti 90 km/h na diaľnici v obci a nové pravidlá pre STK

Ministerstvo na sociálnej sieti skonštatovalo, že predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly (TK a EK) platí iba na území Slovenska až do skončenia mimoriadnej situácie. Takže pozor, pri ceste do zahraničia musíte mať technickú a emisnú kontrolu platnú. V súvislosti so situáciou v iných krajinách sa treba podľa ministerstva oboznámiť s nariadením OMNIBUS II. "Keďže stanice emisnej a technickej kontroly v Slovenskej republike prevádzkujú svoju činnosť a zaviedli sme trojmesačné predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly, u nás sa nariadením OMNIBUS II neriadime," podotklo MDV. Podrobnú informáciu o tom, ktoré štáty sa týmto nariadením riadia, nájdete tu: http://bit.ly/omnibus_2

Zdroj TI: TASR, NASTK