Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb toyota gr supra od wald satin bitter yellow Thumb toyota gr supra od wald lightning yellow 2 Thumb toyota gr supra od wald  lightning yellow Thumb toyota gr supra od wald  satin bitter yellow 2 Thumb toyota gr supra od wald lightning yellow 3

Dve bláznivé Supry od japonského tunera WALD

WALD, uznávaný tuner z predmestia Osaky, ukázal, ako dodať Toyote GR Supra v žltej farbe ešte agresívnejší vzhľad. Dva výnimočné odtiene tejto farby ladia s doplnkami, ktoré dodávajú športovému kupé Toyoty originálny štýl.

Toyota GR Supra debutovala v roku 2019 a okamžite sa stala vďačným objektom tuningových spoločností. Automobilka už počas prezentácie naznačila, že auto bolo navrhnuté tak, aby bolo možné dodať mu individuálny šmrnc. Japonská automobilka takto odkázala na legendárnu Supru štvrtej generácie, ktorá má vďaka tuningovému svetu a stovkám, ak nie tisíckam bláznivých projektov, status absolútne kultového vozidla.

Piata generácia Toyoty Supra je dvojdverové kupé so šesťvalcovým trojlitrovým turbomotorom s výkonom 250 kW (340 k), ktorý roztáča kolesá zadnej nápravy. Stojí na spoločnej platforme s BMW Z4 a aj radový šesťvalec pochádza od mníchovského výrobcu áut. 

Aj napriek tomu, že od premiéry auta ubehli už dva roky, neustále sa objavujú nápady, ako dodať  modelu jedinečný charakter. Napokon, aj Toyota s obľubou prináša na trh malé série tohto modelu. Stačí spomenúť verziu Jarama Racetrack Edition, limitovanú iba na 90 kusov pre Európu, alebo A91-CF Edition, ktorá je dostupná len v Severnej Amerike.

Originál od tunera WALD

Známy japonský tuner, ktorého charakteristickým znakom je temná atmosféra dizajnov, ukázal dva spôsoby, ako dodať modelu GR Supra ešte viac charakteru pomocou stylingového balíka z WALD SportsLineWide. Obidva sú v úžasných odtieňoch žltej. Optický balík pozostáva z dravého predného nárazníka v štýle Formuly 1 s prídavným spojlerom, pútavých bočných prahov, prepracovaného zadného nárazníka s dvomi dvojitými koncovkami výfuku. V oboch verziách boli autá aj znížené – čo je ďalší charakteristický znak dizajnov WALD.

Verzia SatinBitterYellow je vybavená neprehliadnuteľnými 20-palcovými diskami WALD Vorsalino V12C v titánovom odtieni. Auto vo farbe LightningYellow, známej z radu GR Supra, má 19-palcové disky kolies WALD ClassicMesh M12C s čiernymi lúčmi a striebornou povrchovou úpravou na ráfikoch.

Advertisement