Kia 1140x190
Thumb 03 renault trucks d wide ze lec edited 1 Thumb 02 renault trucks d wide ze lec Thumb 01b renault trucks d wide ze lec 03 edited 1

Elektrický truck na zvoz odpadu

Renault Trucks rozširuje paletu svojich elektrických vozidiel uvedením modelu D Wide Z.E. LEC. Ide o verziu s novou nízkou kabínou, ktorá je navrhnutá špeciálne pre vozidlá na zvoz komunálneho odpadu.

Ponuka elektrických vozidiel od Renault Trucks aktuálne obsahuje modely s celkovou hmotnosťou od  3,5 do 26 ton. Teraz výrobca predstavil verziu D Wide Z.E. LEC (Low Entry Cab – kabína so zníženým nástupom). Táto nízka kabína bola navrhnutá špeciálne pre zvoz komunálneho odpadu, aby uľahčovala obsluhu vozidla a optimalizovala bezpečnosť, pohodlie a v konečnom dôsledku aj výkonnosť pracovníkov.

Renault Trucks D Wide Z.E. LEC je modifikovaný tak, aby obsluhe umožnil ľahký a bezpečný prístup do vozidla. Vstup do kabíny je o 200 mm nižší ako v štandardnom distribučnom trucku a je vybavený jediným schodíkom s protišmykovou úpravou, pričom dvere sa otvárajú až do 90-stupňového uhla. To výrazne redukuje únavu posádky, ktorá z kabíny vystupuje a opäť nastupuje viac ako 100-krát za jednu šichtu.

Okrem toho nízka pozícia kabíny poskytuje vodičovi výborný priamy výhľad, čo je významné pre ochranu najviac ohrozených účastníkov cestnej premávky. Ako voliteľnú výbavu Renault Trucks odporúča prídavné bočné okná v zadnej časti kabíny. V priestrannom interiéri sa okrem vodiča odvezú až traja ďalší členovia posádky.

Renault Trucks D Wide Z.E. s plne elektrickým pohon je vyvinutý v spolupráci s výrobcom nadstavieb Estepe. Model LEC sa dodáva vo vyhotovení 6x2 s riadenou zadnou nápravou a môžu si ho objednať zákazníci v celej Európe. Vďaka prevádzke bez emisií je vozidlo schválené na používanie aj v mestských častiach s dopravnými obmedzeniami.