Kia 1140x190

Fiat Talento nahradí dosluhujúce Scudo

Kompaktná dodávka má francúzske gény a v krajine galského kohúta ju budú aj vyrábať.

Nová generácia stredne veľkého úžitkového modelu značky Fiat vznikla v spolupráci s automobilkou Renault. Talento sa v palete divízie Fiat Professional zaradí medzi Dobló a Ducato. Vyrábať ju budú na severozápade Francúzska, v meste Sandouville, spolu so sesterskými dodávkami Renault Trafic a Opel Movano. Neskôr k nim pribudne ešte Nissan NV300.

Fiat sa spojil s Renaultom po tom, čo skončila jeho takmer 20-ročná spolupráca s koncernom PSA Peugeot-Citroën. Do dôchodku tak mieri Fiat Scudo, Citroën Jumpy, Peugeot Expert i pôvodná Toyota ProAce. PSA a Toyota pokračujú v kooperácii ďalej a nedávno predstavili trojičky SpaceTourer/Traveller/ProAce II. 

Názov Talento odkazuje na staroveké mince a má vzbudzovať pocit hodnoty. Prakticky celý automobil zodpovedá fracúzskemu originálu, Taliani akurát upravili tvar prednej masky, nárazníka a grafiku svetlometov.

Pod kapotou nájdeme naftové štvorvalce s objemom 1,6 litra, pričom dva najsilnejšie varianty najsilnejší dopujú dve turbodúchadlá, takže dosahuje výkon 92 kW (125 k) alebo 107 kW (145 k). Prevodovka je výhradne šesťstupňová manuálna.

Fiat zatiaľ nešpecifikoval, v akých verziách a dĺžkach bude novinku ponúkať. Napokon, predaj sa rozbehne až v máji.