Tonale 1140x190
Thumb flotila  aha ov t 520  2 Thumb flotila  aha ov t 520  1 copy

Flotila ťahačov T 520 pre ATO TRANS

Firma ATO TRANS s.r.o. si koncom septembra prevzala 30 nových truckov Renault T. Dopravná spoločnosť z Nových Zámkov tak v súčasnosti prevádzkuje 211 nákladných vozidiel, z čoho viac ako polovicaje značky Renault.

Aktuálnudodávku tvorí 30 ťahačov Renault T 520 v konfigurácii HIGHCAB T4X2 X-LOW. Motor DTI 13 s výkonom382 kW (520 k) je spriahnutý s prevodovkou Optidriver AT 2612 F, odľahčovacia brzda Optibrake+ má výkon 382 kW. Súčasťou výbavy sú všetky prvky podporujúce maximálne hospodárnu prevádzku spojené v balíku FuelEco: odpojiteľný vzduchový kompresor, blokovaný režim Power, špeciálny softvér prevodovky, automatické vypnutie motora po 5 minútach voľnobehu, Eco cruise control  (Soft cruise + Optiroll), bočné deflektory a strešný spojler. Nástrojom na vyhodnocovanie čo najhospodárnejšej jazdy sú inteligentné technológie spojené do balíka Telematika: OptifleetCheck, Map&Drive. Súčasťou preberania vozidiel bolo aj odborné zaškolenie všetkých vodičov.

Oficiálne odovzdanie vozidiel sa uskutočnilo v priestoroch Volvo Group Truck Center v Nových Zámkoch, predajnom a servisnom centre Renault Trucks, kde sa stretli zástupcovia oboch spoločností (na snímke zľava doprava): Ján Hátas, predajca vozidiel Renault Trucks, Leonard Toček, generálny riaditeľ Volvo Group Slovakia, s.r.o., Hamza Ali Koptur, konateľ spoločnosti ATO TRANS s.r.o. a Ladislav Lomnický, obchodný riaditeľ Renault Trucks.