Continental 03 2020 jar a 1140x190 mercedes
Thumb honda hr v 2022 cennik Thumb content 330686 honda hr v e hev 2021 Thumb content 331848 honda hr v e hev 2021 Thumb content 331850 honda hr v e hev 2021 Thumb content 331853 honda hr v e hev 2021 Thumb content 331855 honda hr v e hev 2021 Ceed 09 2021 1024x597 Thumb content 340062 hr v s e hev technology delivers optimal blend of efficiency and Thumb content 331854 honda hr v e hev 2021 Thumb content 340063 hr v s e hev technology delivers optimal blend of efficiency and Thumb hrv 2021 cennik Thumb content 330685 honda hr v e hev 2021 Thumb honda hrv ceny autozurnal 11 Ceed 09 2021 1024x597 Thumb honda hrv ceny autozurnal 12 Thumb content 330683 honda hr v e hev 2021

Honda zverejnila cenník nového HR-V na slovenskom trhu. Poznáme ceny, verzie a výbavu

Honda potvrdila údaje o cenách pre všetky výbavy nového kompaktného SUV modelu HR-V. Už od 26.990 EUR sú všetky varianty tejto najnovšej generácie HR-V štandardne vybavené pokročilou technológiou dvojmotorového pohonu e:HEV (hybridné elektrické vozidlo), čo predstavuje najnovší krok v záväzku značky do roku 2022 elektrifikovať všetky svoje hlavné modely v Európe.

Registrácia objednávok na úplne nový model Honda HR-V sa začína už od 10.9.2021. Prvé dodávky nového HR-V sa v Európe očakávajú začiatkom roka 2022. 

Úvodným výbavovým stupňom je výbava Elegance, cena ktorej začína od 26 990 eur, a ktorej súčasťou sú okrem iného LED svetlomety, automatická klimatizácia, adaptívny tempomat, vyhrievané predné sedadlá, 18-palcové zliatinové kolesá a alebo pripojenie smartfónu cez Apple CarPlay a Android Auto ako štandard. Nad tým je výbavy Advance, cena ktorej začína od 29 490 eur a ktorá navyše obsahuje napr. elektricky ovládané dvere batožinového priestoru s možnosťou „bezdotykového“ otvorenia a automatického zatvorenia po vzdialení sa, vyhrievaný volant, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, syntetickú kožu a tkaninové obloženie interiéru. Vrcholná výbava Advance Style je k dispozícii od 31 990 eur, a navyše obsahuje prémiové audio, jedinečné detaily  a dizajnové prvky, ako sú napríklad farba exteriéru v dvoch odtieňoch a oranžové detailové prvky v kabíne.

Kompletný cenník vrátane výbavy nájdete tu: Honda HR-V 2022 CENNÍK

Honda HR-V stojí na modifikovanej platforme Global Small nového Jazzu. Oproti predchodcovi poskytuje o 1 cm vyššiu svetlú výšku, zatiaľ čo celková výška karoséria je o 2  cm menšia. S priestorovým kráľom triedy malých áut zdieľa aj pohonnú jednotku, aj keď naladenú na vyšší výkon. Už dávnejšie sme vás informovali, že nová Honda HR-V na európske trhy príde výlučne s osvedčenou hybridnou pohonnou jednotkou e_HEV s kombinovanou spotrebou paliva len 5,4 l/100 km (WLTP). Pohonná jednotka e:HEV novej generácie modelu HR-V disponuje celkovým výkonom 96 kW (131 koní) a celkovým krútiacim momentom 253 Nm. HR-V zrýchľuje z nuly na 100 km/h za 10,6 - 10,7 sekundy a maximálne jazdí 170 km/h. Nové HR-V sa so svojim pohonom e:HEV radí medzi modely Jazz a CR-V. Ide o samodobíjací hybrid bez možnosti externého nabíjania z elektrickej siete. Strieda jednotlivé režimy pre čo najvyššiu efektivitu a nízku spotrebu paliva. V meste napr. šetrí tým, že jazdí čo najčastejšie výlučne v čisto elektrickom režime.

Systém sa skladá z dvoch kompaktných a výkonných elektromotorov (trakčný elektromotor + generátor), ktoré pracujú s 1,5-litrovým benzínovým motorom DOHC i-VTEC s Atkinsonovým cyklom, lítium-iónovou batériou a stálym prevodom. Oproti Jazzu Honda opäť pohonný systém e:HEV modernizovala. Spaľovací motor má vyšší krútiaci moment. Revidovali tiež počet batériových článkov, ktorý sa zvýšil z 48 na 60, aby zohľadnili väčšie rozmery HR-V a umožnilo väčšie ukladanie a nasadenie elektrickej energie v porovnaní s 80 kW modelom Jazz. Napriek tejto väčšej veľkosti batériových článkov nebol vnútorný priestor nijak narušený. Medzi ďalšie revízie hnacej sústavy patrí zníženie prevodového pomeru medzi elektromotorom a kolesami, aby sa modelu HR-V kumulatívne zlepšilo zrýchlenie a dynamický výkon.

Kabíne vládne vo veľkom minimalizmus a kvalita. Honda zapracovala na kvalite materiálov a kabína má byť doslova prémiová. Príjemným detailom sú výduchy ventilácie/klimatizácie, ktoré okrem štandardného "fúkania" vzduchu môže posádka prepnúť do príjemnejšieho režimu difúzneho prúdenia vzduchu. Poteší tiež nový 9-palcový infotainment systém, ktorý mal premiéru v Jazze. Je rýchly, má skvelé funkcie vrátane online prístupu a našťastie neadoptoval ovládanie klimatizácie a ventilácie. Na to slúži samostatný panel s troma otočnými ovládačmi. za to si Honda zaslúži veľkú pochvalu!

Prečítajte si tiež:

Honda odhaľuje detaily hybridného srdca nového HR-V

Už súčasná Honda HR-V patrí medzi najpriestrannejších a najpraktickejších zástupcov triedy. Novinka sľubuje ešte viac priestoru pre kolená zadných pasažierov (+ 35 mm), zostávajú tiež "magické" zadné sedadlá s výklopnými sedákmi. Palivová nádrž je vpredu, vďaka tomu viete v zadnej časti kabíny vytvoriť ďalší, výborne využiteľný priestor pre prevoz rôzneho nákladu. Ide o špecifikum Hondy, ktoré prináša konkurenčnú výhodu. Dostane ho aj nové HR-V. Pri premiére tiež Honda upozornila, že pri sklopení zadných sedadiel do rovinu dáte do kufra dva veľké horské bicykle s 26-palcovými kolesami a zostane vám ešte miesto na ďalšie drobnosti. 

Nový model HR-V je prvýkrát vybavený technológiou Honda Sensing, a obsahuje komplexný rad špičkových bezpečnostných technológií a pomôcok pre vodiča v tejto triede. Systém dostáva vylepšenie, vrátane uplatnenia novej širšej monokulárnej prednej kamery s vyšším rozlíšením a vysokorýchlostných čipov na spracovanie obrazu, ktoré vylepšujú predchádzajúcu kombináciu kamery a radarového snímača. Zahŕňa tiež vylepšenú nočnú prevádzku systému riadenia zmiernenia kolízie s chodcami a systému pre zmiernenie následkov kolízie (CMBS) s autami, ktorý teraz detekuje prichádzajúce vozidlá križujúce trasu automobilu vrátane cyklistov a motocyklov a aktivuje brzdenie.

Nová technológia adaptívneho tempomatu (ACC) zavedená pri úplne novom modeli HR-V zvyšuje bezpečnosť pri zmene jazdného pruhu a pri obchádzaní vozidiel. Uhol riadenia a bočná sila G sa teraz hodnotia v spojení s vylepšenými obrazmi z kamier, aby vozidlo počas manévrov zrýchlilo skôr. Týmto sa zaistí bezpečnejší a plynulejší prechod pri predchádzaní. ACC sa tiež môže pochváliť funkciou súbežnej jazdy pri nízkej rýchlosti a ovládaním bŕzd, ktoré udržujú nastavenú rýchlosť pri zjazde z kopca.

HR-V tiež využíva radarovú technológiu na automatickú detekciu vozidiel v mŕtvom uhle vodiča a varuje ho výstražným symbolom v spätnom zrkadle. Detekčná vzdialenosť sa zlepšila z 3 m na 25 m, takže vodič má vyššiu istotu. Zlepšili tiež systém sledovania priečnej premávky pri cúvaní, ktorý využíva radarové snímače na zadnej strane, aby pri cúvaní vodiča varovali pred približujúcimi sa vozidlami zľava alebo sprava. Tu je k dispozícii zvukové aj vizuálne varovanie. Systém kontroly zjazdu z kopca Hill Descent Control, ktorý je na modeli HR-V k dispozícii v Európe po prvýkrát, funguje už od minimálnej rýchlosti 3 km/h.