Suv bonus electric bannery 1140x190 02
Thumb hyundai ioniq 6 design unveil streamliner 04 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil billboard 01 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil billboard 03 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil billboard 02 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil mindful cocoon 01 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil mindful cocoon 02 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil mindful cocoon 05 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil mindful cocoon 06 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil mindful cocoon 03 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil streamliner 02 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil streamliner 01 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil streamliner 03 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil streamliner ethical uniqueness 01 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil streamliner ethical uniqueness 02 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil streamliner ethical uniqueness 03 Thumb hyundai ioniq 6 design unveil streamliner ethical uniqueness 04

Hyundai IONIQ 6 oficiálne predstavený

Hyundai odhalil vzhľad očakávaného modelu IONIQ 6, druhého kúska uvádzaného pod značkou IONIQ, ktorá je určená výhradne pre elektrické vozidlá. IONIQ 6, ktorý Hyundai opisuje ako elektrifikovaný "streamliner" s dôrazom na špičkovú aerodynamiku.

IONIQ 6 je inšpirovaný konceptom Hyundai Prophecy EV. Vyznačuje sa čistými, jednoduchými líniami a aerodynamickou formou, ktorú dizajnéri Hyundai označujú ako Emotional Efficiency (emocionálna efektivita.). Techniku pod kabátom zatiaľ nepoznáme, značka v súčasnosti zverejnila oficiálny vzhľad.

Značka tvrdí, že dizajn IONIQ 6 bol od začiatku zameraný na človeka, pričom vnútorný priestor sa vyvíjal súčasne s vonkajšou formou. Veľkou snahou bolo priniesť maximalizáciu a optimalizáciu vnútorného priestoru, jeho natiahnutie vpredu aj vzadu. Výsledkom je aerodynamická silueta a priestranný interiér.

IONIQ 6 má mimoriadne nízky koeficient odporu vzduchu - len 0,21, k čomu mu dopomáha jeho nízka predná časť, aktívne vzduchové klapky umiestnené vpredu, zmenšenie vzdialenosti medzi kolesami a voliteľné úzke digitálne bočné zrkadlá. Ďalšou podporou aerodynamickej schopnosti je zadný spojler inšpirovaný eliptickým krídlom s konštrukciou v štýle člna. Pod vozidlom snahu o najlepšiu aerodynamiku podporuje úplne zakrytie podvozku, optimalizované deflektory a zmenšenie medzery medzi podbehmi kolies.

IONIQ 6 tiež na rôznych miestach disponuje viac ako 700 parametrickými pixelmi – nájdete ich na svetlometoch, zadných kombinovaných svetlách, predných spodných senzoroch, pri vetracích otvoroch a aj ako indikátor stredovej konzoly, aby sa posilnila identita značky IONIQ v celom vozidle.

Parametric Pixel High-Mounted Stop Lamp (HMSL) zadného krídla poskytuje pri použití bŕzd pútavý svetelný podpis. Na zvýraznenie jedinečnosti IONIQ 6 je na prednej a zadnej časti vozidla aplikovaný novonavrhnutý znak Hyundai „H“.

Elektrická modulárna platforma E-GMP umožnila konštruktérom roztiahnuť interiér vpredu aj vzadu a vytvoriť tak optimálny priestor pre nohy. Platforma tiež umožňuje ponúknuť úplne rovnú podlahu. Architektúru interiéru zameranú na používateľa dokazuje aj ergonomicky navrhnutá riadiaca jednotka, ktorá je umiestnená v strede, čím znižuje rozptyľovanie vodiča a podporuje bezpečné a intuitívne riadenie. Modulárna palubná doska s dotykovou obrazovkou integruje 12-palcový plne dotykový displej infotainmentu a 12-palcový digitálny prístrojový panel. Stredová konzola poskytuje pohodlný a veľkorysý úložný priestor v aute.

Dvojfarebné ambientné podsvietenie poskytuje celkové osvetlenie interiéru. Používatelia si môžu vybrať zo spektra až 64 farieb a šiestich dvojfarebných tém vyvinutých odborníkmi na farby, aby pomohli vodičom a cestujúcim cítiť sa uvoľnene a pohodlne. Režim Speed ​​Sync Lighting pridáva emócie k zážitku z jazdy zmenou jasu vnútorného osvetlenia v závislosti od rýchlosti vozidla. 4-bodové interaktívne pixelové svetlá na volante umožňujú jednoduchú komunikáciu medzi vodičom a vozidlom.

Dizajnéri Hyundai aplikovali na exteriér trvalo udržateľné materiály. Príkladom je recyklovaný pigmentový náter z pneumatík po skončení ich životnosti či bambusový pigmentový náter na karosérii.

Interiér IONIQ 6 je tiež zdobený udržateľnými materiálmi a farbami. V závislosti od úrovne výbavy medzi ne patrí ekologická koža (sedadlá), recyklovaná PET tkanina (sedadlá), bio TPO koža (palubná doska), bio PET tkanina (strop), bio farba získaná z rastlinných olejov (dvere) a koberček z recyklovaných rybárskych sietí.

Svetová premiéra modelu IONIQ 6 sa uskutoční v júli, keď Hyundai odhalí úplné špecifikácie vozidla.