Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e n vision 74 couple jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 09 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 13 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 14 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 11 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 12 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 15 crop jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 16 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 17 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 15 noncrop jpg Thumb hyundai n brand lab concepts n vision 74 sketch 09 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 02 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 01 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 03 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 04 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 05 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 07 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 08 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 06 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e n vision 74 couple jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e sketch 01 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e sketch 02 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 09 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e sketch 03 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e sketch 06 jpg Thumb hyundai n brand lab concepts rn22e final 10 jpg Thumb rn22e Thumb n vision 74

Hyundai RN22e a N Vision 74 ukazujú budúcnosť športovej divízie N

Radosť z jazdy a elektromobilita? Hyundai ukazuje ako na to... Značka predstavila víziu elektrifikácie svojej športovej divízie N, pod ktorú spadajú vysokovýkonné modely Hyundai. Koncepty RN22e a N Vision 74 sú inšpiratívnymi príkladmi elektrifikačnej vízie značky N. Tieto dva koncepty sú tzv. „rolling labs“, teda akési pojazdné laboratória. Hyundai zároveň oficiálne potvrdil, že prvým sériovým elektrickým vysokovýkonným vozidlom s označením N bude IONIQ 5 N, ktorý príde na svetové trhy už v roku 2023.

“Rolling labs” poskytujú priestor, kde Hyundai testuje a preveruje svoje pokročilé technológie, aby ich mohol aplikovať na budúce produkčné modely. RN22e spája dizajn úplne nového modelu IONIQ 6 a firemnú platformu Electric-Global Modular Platform (E-GMP). N Vision 74 zasa kombinuje technológiu elektrických vozidiel s pokročilým systémom vodíkových palivových článkov a ide o prvý vodíkový hybrid značky N.

Hyundai RN22e

RN22e ponúka výkon pripravený na pretekársku dráhu, je postavený na platforme E-GMP a disponuje aerodynamickým dizajnom nedávno predstaveného modelu IONIQ 6. RN22e ukazuje víziu a smerovanie elektrifikovanej značky N a zároveň otvára možnosti vysokovýkonného modelu elektrických vozidiel v budúcnosti. Už teraz tak tušíme, že IONIQ 6 príde aj v sériovej podobne s odznakom N. A takto podobne bude vyzerať.

RN22e je značka vyvíja a testuje s ohľadom na tri výkonnostné piliere N. Hravú jazdu v zákrutách napriek vyššej hmotnosti zvláda RN22e vďaka vektorovaniu krútiaceho momentu pomocou dvojitej spojky. Okrem toho 3D tlačené diely znižujú hmotnosť a zachovávajú tuhosť skeletu. RN22e je vybavený pohonom všetkých kolies (AWD) a poskytuje optimalizované rozdelenie krútiaceho momentu podľa rôznych jazdných režimov.

Hyundai N sa tiež zameral na aspekty chladenia a brzdenia. RN22e poskytuje nastavenia optimalizované pre trať, aby si zákazníci mohli užiť okruh bez zníženia výkonu. Disponuje  4-piestovými monoblokovými strmeňmi a 400 mm hybridnými kotúčmi. Okrem toho Hyundai N použije RN22e na štúdium toho, ako poskytnúť dynamický pohyb s regeneratívnym brzdením, ktoré presne kontroluje vybočenie a nájazd do zákrut.

RN22e je vybavený funkciou N Sound+, ktorý generuje zvuk z vnútorných a vonkajších reproduktorov pre dynamický pocit z jazdy. Okrem toho N e-shift integruje vibrácie a pocit radenia so zvukovým prejavom N Sound+. Keďže ide o laboratórium, v ktorom Hyundai N neustále vyvíja pokročilé technológie, tieto emocionálne zážitky z jazdy sa budú ďalej rozvíjať.

Prispôsobením dizajnu modelu IONIQ 6 využije RN22e aj jeho špičkové aerodynamické vlastnosti. Hyundai N pridal detaily inšpirované motoristickým športom. Vďaka nízkej svetlej výške a zvýrazneným ramenám dosiahol Hyundai N dizajn so širokým a robustným postojom. RN22e má rozmery karosérie s dĺžkou 4 915 mm, šírkou 2 023 mm, výškou 1 479 mm a s rázvorom 2 950 mm.  

Technické údaje:

Hyundai N Vision 74

N Vision 74 predstavuje výkonné hybridné laboratórium s vodíkovými palivovými článkami. Dizajnovo vzdáva N Vision 74 poctu konceptu Hyundai Pony Coupe z roku 1974, ktorý vyvinul legendárny automobilový dizajnér Giorgetto Giugiaro. Koncept bol potom zabudovaný do prototypov prvého sériového športového automobilu Hyundai. Do výroby sa síce nakoniec nedostal, ale odvážny postoj udal tón celej spoločnosti.

N Vision 74 zdedil čistý povrch, dynamický proporčný profil a jedinečný B stĺpik z konceptu Pony Coupe z roku 1974. Dizajnové dedičstvo Hyundai sa tak stretáva s érou elektrifikácie. Osvetlenie Parametric Pixel dodáva navyše futuristický rozmer. N Vision 74 je vybavený kokpitom zameraným na vodiča so zmesou historických prvkov a moderného dizajnu, ako je digitálny klaster či analógové tlačidlá.

S dĺžkou 4 952 mm, šírkou 1 995 mm, výškou 1 331 mm a s rázvorom 2 905 mm je to prvé vysokovýkonné laboratórium postavené na systéme vodíkových palivových článkov. Nie je to však prvýkrát, čo sa Hyundai N zaoberá technológiou palivových článkov. N Vision 74 je tiež inšpirovaný koncepčným vozidlom Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo, ktoré bolo predstavené v roku 2015 pri uvedení značky N.

Inžinieri Hyundai vyvinuli hybridnú štruktúru batériového elektrického pohonu v kombinácii so systémom FCEV s úplne novým usporiadaním. Tým, že N Vision 74 je poháňaný systémom palivových článkov a elektrickým pohonom batérie, zlepšuje sa účinnosť chladenia, pričom je možné použiť dva rôzne zdroje energie v závislosti od rôznych jazdných podmienok. To umožňuje lepšie vektorovanie krútiaceho momentu pomocou dvoch zadných motorov a tým aj presné a citlivé zatáčanie. N Vision 74 navyše skúma rovnováhu medzi výkonom a chladením pomocou trojkanálového chladiaceho systému.