Ceed 09 2021 1140x190
Thumb digital 1920x1080 niro teaser 4ol Thumb digital 1920x1080 niro teaser 1ol Thumb digital 1920x1080 niro teaser 2ol Thumb digital 1920x1080 niro teaser 3ol Thumb kia habaniro Thumb habaniro

Kia láka na nové Niro prvými skicami. Sériová podoba sa ukáže o pár dní

Nové Niro sa predstaví na autosalóne Seoul Mobility Show 2021.

Značka tvrdí, že nové Niro zdedilo výrazné dizajnové prvky z konceptu Habaniro z roku 2019 a je neoddeliteľnou súčasťou ponuky ekologických vozidiel Kia.

Niro vytvorili v duchu najnovšej dizajnovej filozofie “Zjednotenie protikladov”, podľa Kie to ilustruje záväzok k trvalej udržateľnosti. Inšpiruje sa svetom prírody, ktorý má trvalá udržateľnosť chrániť, reaguje na komplexné nároky spotrebiteľov presadzujúcich udržateľnosť a súčasne prichádza s dizajnom spájajúcim ekologickú úspornosť a potešenie z jazdy.

Kia Niro sa dizajnovo inšpiruje konceptom Habaniro (na fotkách) spred dvoch rokov.

Podľa všetkého bude aj nové Niro naďalej bude dostupné s rôznymi typmi pohonu. Pod kapotou očakávame full-hybridný, plug-in hybridný pohon a tiež čistokrvný batériový elektromobil (BEV). Malo by dôjsť na vylepšenie (už teraz výbornej) techniky pod kabátom, vyššia kapacita batérie, výkonnejší elektromotor a tiež výkonnejšie DC rýchlonabíjanie. 

Exteriér nového Nira nadväzuje na odvážne dizajnové prvky koncepčného modelu Habaniro prezentovanom v roku 2019. Štýlový crossover stelesňuje charakter štúdie Habaniro s modernými prvkami karosérie v dvojfarebnom prevedení. Netradičná je asymetrická prístrojová doska v interiéri, ktorá kombinuje horizontálne a diagonálne tvary, opäť s odkazom na zjednocovanie protiklady.

Bližšie informácie zatiaľ nemáme, no už onedlho sa dozvieme o horúcej novinke podstatne viac. Nové Niro totiž oficiálne odhalia na autosalóne Seoul Mobility Show, dňa 25. novembra 2021.