Lexus LBX 2024: Boli sme okuknúť Baby Lexus vychádzajúci z Toyoty Yaris Cross (VIDEO)

Lexus modelom LBX vstupuje do nového, najmenšieho segmentu v akom kedy pôsobil. Technicky má veľa spoločného s veľmi populárny Yarisom Cross, ale konštruktérom Lexusu sa podarilo celé auto posunúť na oveľa vyššiu, prémiovejšiu úroveň. Počnúc väčším dôrazom na zážitok z jazdy, ovládateľnosť, cez vnútornú akustiku, dôkladnejšie odhlučnenie celej kabíny až po výber krásnych metriálov, príkladnej kvality vypracovania aj v prípade základného látkového čalúnenia interiéru.

Vozidlo bude vybavené viacerými prvkami z vyšších segmentov, ako sú napríklad LED matrixové svetlá, head-up displej, prémiový audiosystém Marc Levinson s 13 reproduktormi, pokročilý elektronicky riadený brzdový systém potláčajúc i nakláňanie vozidla pri spomaľovaní, technológia čistenia vzduchu v kabíne nanoe-X a k dispozícii bude celá batéria asistenčných systémov. Lexus LBX sa bude na úvod vyrábať výhradne s hybridným pohonom z modelu Yaris Cross, len výkonovo dvihnutým na 100 kW/136 k. Na výber budę pohon predných alebo všetkých štyroch koilies. 


Výroba odštartuje v októbri v Japonsku a prvé kusy dorazia na Slovensko buď ešte do konca tohto roka, ale reálnejšie až začiatkom roka 2024.