Ceed sw 09 2021 1140x190
Thumb 2021 nx dpl nx350h  dynamic 027 Thumb 2021 nx dpl nx350h%2b dynamic 022

Lexus NX 2021: S novým infotainmentom sa môžete rozprávať po slovensky (VIDEO)

Druhá generácia modelu Lexus NX dobieha náskok prémiovej konkurencie v infotainmente aj technológiách na palube. Okrem novej platformy a úplne nového zážitku z jazdy prináša konečne multimediálny systém hodný 21. storočia, s veľkým dotykovým displejom a hlavne solídnym softwarom a užívateľským rozhraním.

Navigácia čerpá aktuálne informácie z cloudu. S autom sa viete rozprávať po slovensky a zadávať mu pokyny v slovenskom jazyku. Prepojenie telefónu s autom cez Apple Car Play funguje bezdrôtovo, ale Android Auto si viete stále pripojiť len cez kábel. Vraj je to v štádiu riešenia a čoskoro aj Android Auto pôjde bezdrôtovo. Pre každú časť kabíny si viete zvoliť sólo ambientné podsvietenie. To znamená, že inú farbu v priestore pred vodičom, spolujazdcom aj vzadu. Inak povedané, interiér vám vie svietiť ako dúha.

Oveľa podstatnejšími novinkami sú ale nové LED adaptívne svetlomety, úplne nová platforma s rozšíreným rozchodom kolies vpredu (+3,5 cm) aj vzadu (+ 5,5 cm), ktorá dáva fantastický základ veľmi slušne vyladenému podvozku. Zadní pasažieri získali viac životného priestoru a zväčšil sa aj kufor, ktorý bez ohľadu na druh pohonu odvezie 545 litrov batožiny. Rovnaký objem má aj palivová oboch hybridných verzií. V tejto kategórii sa v prípade hybridov 55 litrov len tak nevidí. No a čerešničkou na torte sú samotné hybridné pohony z Toyoty RAV4. Samodobíjateľný hybrid a plug-in hybrid, ktorý v redakcii považujeme za najlepší pohon svojho druhu v tejto veľkostnej a cenovej kategórii. Ale viac už vo videu: