Ev6 autozurnal.com 1140x190px

Lietajúce automobily SkyDrive a Suzuki už budúci rok?

Poprední japonskí výrobcovia lietajúcich elektrických zariadení SkyDrive a kompaktných automobilov Suzuki podpísali zmluvu o spolupráci pri výrobe "lietajúcich automobilov".

SkyDrive podľa zmluvy založí dcérsku spoločnosť v 100% vlastníctve na výrobu "lietajúcich áut". Suzuki a SkyDrive pritom budú využívať závod vo vlastníctve skupiny Suzuki Group v prefektúre Šizuoka. Ich spoločným cieľom je začať výrobu "lietajúcich áut“ približne na jar roku 2024. Suzuki bude tiež spolupracovať s výrobnou dcérskou spoločnosťou SkyDrive pri príprave na spustenie produkcie,  vrátane zabezpečenia ľudských zdrojov.

SkyDrive je členom japonskej verejno-súkromnej rady pre pokročilú leteckú mobilitu. Generálnym riaditeľom spoločnosti je Tomohiro Fukuzawa. Nákladné drony spoločnosti pre užitočné zaťaženie do 30 kg sa už používajú na miestnych pracoviskách, najmä v horských oblastiach. SkyDrive už uskutočnila v Japonsku úspešne testovacie lety s posádkou.

Suzuki Motor Corporation je jedným z popredných japonských výrobcov automobilov a globálnym výrobcom motocyklov, dodáva napríklad tiež motory pre lode a motorizované invalidné vozíky. Prezidentom spoločnosti je Tošihiro Suzuki. Svoju štruktúru buduje Suzuki samostatne a prostredníctvom mnohých dcérskych spoločností a spoločných podnikov mimo Japonska.