Kia 1140x190
Thumb 1 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 3 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 1 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 2 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 4 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 6 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 5 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 9 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 11 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 8 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 10 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 12 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 13 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 14 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 16 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 17 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 18 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 21 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 22 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 20 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 23 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 24 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 25 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 26 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 28 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 29 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 27 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 30 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 31 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 32 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 33 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 36 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 34 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 35 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 37 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 38 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 39 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 40 Thumb mercedes marco polo 2023 autozurnal.com 41

Mercedes-Benz Triedy T Marco Polo 2023: Vstupná brána do sveta kempingových vozidiel

Mercedes-Benz rozširuje svoju rodinu Marco Polo o nový základný model. Ceny zatiaľ nepoznáme.

Okrem obľúbeného kempingového autobusu Marco Polo založeného na stredne veľkom vane, Triedy V, bude portfólio v budúcnosti zahŕňať kempingový modul priamo od výroby, ktorý možno flexibilne inštalovať a demontovať pre nové malé vany s hviezdou vrátane novej Triedy T.

Takzvaný modul Marco Polo vyrába spoločnosť BRABUS. Obsahuje posteľ, ktorá je súčasťou jeho sériovej výbavy, a kuchynskú jednotkou pre zadnú časť, ktorá sa dodáva na želanie. Novú Triedu T s modulom Marco Polo môžete prvýkrát vidieť v stánku značky Mercedes-Benz v hale 16 na veľtrhu Caravan Salon v Düsseldorfe od 27. augusta do 4. septembra 2022. Už v druhej polovici roku 2023 bude nasledovať kompletne integrované mikro kempingové vozidlo založené na malom vane značky Mercedes-Benz. Značka s hviezdou sa tým stáva čoraz významnejším zástupcom segmentu mikro kempingových vozidiel.

„Trh obytných automobilov má pre nás strategický význam. Neustále posilňujeme svoju dominanciu. Nová Trieda T s modulom Marco Polo je našou odpoveďou na zvyšujúci sa dopyt po mikro kempingových vozidlách, ktoré sú čoraz populárnejšie najmä medzi mladou, rýchlo rastúcou komunitou fanúšikov vanlife. Ich popularita vychádza na jednej strane z toho, že vďaka často modulárnej koncepcii prestavby ich možno flexibilne používať ako vozidlo na každý deň alebo kempingové vozidlo. Na druhej strane sa s nimi vďaka malým vonkajším rozmerom a hmotnosti pod tri tony ľahko manipuluje a možno ich riadiť s vodičským preukazom kategórie B,“ tvrdí Klaus Rehkugler, vedúci predaja a marketingu divízie Mercedes-Benz Vans.

S modulom Marco Polo sa nová Trieda T môže premeniť na mikro kempingové vozidlo:

  • Sériová posteľná jednotka ponúka s plochou na ležanie dva metre krát 1,15 metra priestor pre dve osoby. Systém bodovo elastických tanierových pružín a matrac s hrúbkou desať centimetrov zaisťujú ergonomické ležanie až po okraje. Rám postele sa pri použití postele pohodlne vysunie dopredu a matrac sa rozloží. Počas jazdy je rám so zloženým matracom v batožinovom priestore. Zadné sedadlá vtedy možno používať bez obmedzení. K sériovej výbave, ktorá sa stará o vysoký komfort spánku, patria aj zatemňovacie prvky pre všetky okná a vetracia sieťka s ochranou proti hmyzu, ktorá sa upína medzi skla a rám. Súčasťou sériovej výbavy sú aj dve okenné vrecká na oboch stranách medzi stĺpikmi C a D určené na odkladanie menších predmetov.

  • Voliteľná kuchynská jednotka využíva systém zásuviek s funkciami Push to Open a Soft Close. Jej súčasťou je drez s ľahko prístupnou 12-litrovou nádržou na vodu, 15-litrový chladiaci box a flexibilne odnímateľný, plynový kartušový sporák. Ďalšie zásuvky ponúkajú priestor pre príbory, riad a zásoby potravín. Jednotka okrem toho disponuje dvoma kempingovými stoličkami a stolom. Stôl má dve rôzne nohy. To znamená, že ho možno v novej Triede T umiestniť mimo vozidla alebo pripevniť za stredovou konzolou – po prvýkrát v danom segmente.

Posteľná a kuchynská jednotka sú uchytené na upevňovacie oká v batožinovom priestore. Celý modul Marco Polo môžu vybrať, resp. vložiť do novej Triedy T dve osoby v niekoľkých jednoduchých krokoch. Transformácia z vozidla na každý deň na mikro kempingové vozidlo a späť trvá len niekoľko minút.

Nová Trieda T od Mercedes-Benz oslávila uvedenie na trh len nedávno. Medzi najzaujímavejšie prvky modelu patria:

  • Kompaktné vonkajšie rozmery s veľkorysou ponukou priestoru: Trieda T s piatimi sedadlami meria na dĺžku 4 498 milimetrov, na šírku 1 859 milimetrov a na výšku 1 811 milimetrov. Navyše ponúka objem až 2 390 litrov ložného priestoru (so sklopenou zadnou lavicou). Okrem toho v interiéri disponuje mnohými odkladacími priestormi a priečinkami. Po tejto verzii bude nasledovať variant s dlhým rázvorom a až siedmimi miestami na sedenie.

  • Jednoduché nakladanie: nízka nakladacia hrana na úrovni iba 561 milimetrov uľahčuje nakladanie. Posuvné dvere na oboch stranách vozidla, ktoré sa otvárajú doširoka, navyše umožňujú jednoduché nastupovanie dozadu. Zadná lavica na sedenie je sériovo sklopná. Po jej sklopení vytvára s dnom batožinového priestoru takmer rovnú ložnú plochu.
  • Rozsiahla konektivita: priamo z výrobného závodu je Trieda T pripravená na použitie množstva digitálnych služieb Mercedes me connect. K týmto službám patria napríklad služby ovládania na diaľku ako dopyt na status vozidla na diaľku alebo zamykanie a odomykanie dverí na diaľku. S týmito službami možno kedykoľvek prostredníctvom aplikácie skontrolovať najdôležitejšie údaje o vozidle.

  • Vysoká úroveň bezpečnostnej výbavy: sedem airbagov a množstvo asistenčných jazdných systémov je súčasťou sériovej výbavy. K týmto systémom patrí asistent rozjazdu na stúpaní, asistent jazdy pri bočnom vetre, asistent sledovania pozornosti ATTENTION ASSIST, aktívny asistent brzdenia s funkciou podpory prejazdu križovatkou, aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent sledovania mŕtveho uhla a asistent sledovania povolenej rýchlosti.
  • Moderné a výkonné motory s nízkou spotrebou: momentálne sú pre dieselový aj benzínový motor k dispozícii dva výkonové stupne. Pre štvorvalcové motory je charakteristický ťah už pri nízkych otáčkach a nízka spotreba paliva. Všetky motory sa kombinujú s funkciou ECO-štart-stop. Okrem šesťstupňovej manuálnej prevodovky je pre oba dieselové varianty a pre výkonnejší benzínový model k dispozícii aj sedemstupňová dvojspojková prevodovka (DCT). Portfólio motorov bude v budúcnosti dopĺňať elektricky poháňaný variant EQT, ktorý je momentálne ešte vo vývoji.

Ceny za novú Triedu T začínajú na úrovni 22 772 eur za model T 160  s benzínovým motorom s výkonom 75 kW (102 k), manuálnou prevodovkou a v základnom variante.