Kia 1140x190
Thumb mitsubishi colt 2023 Thumb content test renault clio hybrid e tech autozurnal.com 1

Mitsubishi Colt sa vráti v koži Renaultu Clio. Bude aj hybrid

Mitsubishi Colt je ikonické meno malého japonského hatchbacku, ktoré v Európe nahradil model Space Star. Colt sa však vráti, no pôjde viac o Renault ako o Mitsubishi. A aby toho nebolo málo, pod kabátom bude mať hybridnú techniku so základom v spaľovacom motore 1.6 SCe, ktorý vyvinul Nissan.

Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi spolupracuje ešte užšie ako predtým. Mitsubishi dávnejšie ohlásilo, že do Európy neprinesie žiaden nový model. No medzičasom sme sa dozvedeli, že si "požičia" dva modely od Renaultu - Captur a Clio. Nový Colt 2023 bude vo svojej podstate Cliom s odlišnou tvárou a vzhľadovými detailmi. Pod kabátom má mať full-hybrid 1.6 SCe so systémovým výkonom 103 kW (140 k). Samotný spaľovák vyvinie 67 kW (91 k) a elektromotor 36 kW (49 k). Mitsubishi však sľubuje "kompletnú škálu pohonov". Pod kapotou tak očakávame aj turbobenzínový trojvalec 1.0 TCe.

Nový Colt bude Renaultom Clio s odlišnou tvárou.

Uvedenie do predaja Mitsubishi naplánovalo na jeseň 2023. Nový Colt sa zaradí vedľa modelu Space Star, nedávno oznámeného nového ASX (so základom v Renaulte Captur) a plug-in hybridného Eclipse Cross. Nová modelová ponuka osobných vozidiel Mitsubishi tak bude od roku 2023 zahŕňať hatchbacky a modely SUV, vrátane elektrifikovaných pohonov.

Meno Colt (prvýkrát použité v roku 1962) sa pýši dlhou tradíciou, ktorá zahŕňa nespočetné množstvo generácií prevažne kompaktných modelov predávaných po celom svete. Colt sa tak postupne stal jedným z najznámejších modelových označení vozidiel Mitsubishi. V Európe sa medzi rokmi 2004 a 2014 predalo cez 400 000 kusov Coltov poslednej generácie.

Nový Colt ponúkne veľkorysú výbavu vrátane najnovších technológií. Vozidlo sa bude vyrábať v tureckom závode Bursa spoločnosti Renault, po boku Renaultu Clio. Colt podobne ako ASX novej generácie bude postavený na podvozkovej platforme CMF-B aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi.