Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb gcoty michael cole Thumb gcoty ioniq 5 Thumb hyundai ioniq 5 1 Thumb hyundai ioniq 5 6 Thumb hyundai ioniq 5 34 Thumb hyundai ioniq 5 32 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb hyundai ioniq 5 60  1 Thumb hyundai ioniq 5 52 Thumb hyundai ioniq 5 78 Thumb hyundai ioniq 5 760  1 Thumb hyundai ioniq 5 92 Thumb hyundai ioniq 5 86 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb hyundai ioniq 5 858

Nemeckým autom roka 2022 je Hyundai IONIQ 5. Porazil Audi e-tron GT aj Porsche 911 GT3

IONIQ 5 získal prestížne ocenenie „Nemecké auto roka“ pre rok 2022. Elektrický crossover zdolal vo finále Audi e-tron GT a Porsche 911 GT3.

Pri udeľovaní cien Nemecké auto roka súťažia top modely áut v piatich kategóriách: „Kompaktné“, „Prémiové“, „Luxusné“, „Nová energia“ a „Výkon“. Medzinárodná porota, ktorá sa skladá z 20 automobilových novinárov, testuje a hodnotí každé vozidlo z hľadiska jeho vlastností, dôležitosti a perspektívnosti do budúcnosti. Ako víťaz kategórie „Nová energia“ sa IONIQ 5 zúčastnil – a následne aj vyhral – finálové kolo.

Hyundai IONIQ 5 nie je len výnimočné elektrické auto. Pre nás je to top model tohto roka,“ hovorí Jens Meiners, zakladateľ ankety a člen poroty „Nemecké auto roka“. „Kombinácia dizajnu, efektivity a radosti z jazdy pomohla IONIQ-u 5 získať nadpriemerné skóre vo všetkých kritériách bez toho, aby vykazoval nejaké slabé miesta. V našich očiach je koncept prevádzky a technológia batérií IONIQ 5 prelomová. A hoci ide o „Nemecké auto roka2022 “, IONIQ 5 je rozhodne príťažlivý aj z globálneho pohľadu.“

IONIQ 5, ktorý získal toto ocenenie vo vysoko konkurenčnom prostredí, dokazuje, že sa nám podarilo vytvoriť výnimočné vozidlo, ktoré vyniká medzi svojimi konkurentmi na európskom automobilovom trhu,“ hovorí Michael Cole, prezident a CEO Hyundai Motor Europe. „Toto víťazstvo navyše ukazuje, že batériové elektrické vozidlá sú pre našich zákazníkov v Európe čoraz relevantnejšie. IONIQ 5 je v súčasnosti kľúčovým modelom v našej stratégii elektrifikácie a ďalej podporuje víziu spoločnosti Hyundai o mobilite s nulovými emisiami.

IONIQ 5 je prvým modelom, ktorý Hyundai uviedol pod novou značkou IONIQ. IONIQ 5 je postavený na Electric Global Modular Platform (E-GMP), platforme Hyundai Motor Group pre batériové elektrické vozidlá. Zákazníci si môžu vybrať medzi dvomi kapacitami akumulátora – 58 kWh alebo 72,6 kWh – a pohonom všetkých kolies alebo len zadných kolies. Verzia s pohonom zadných kolies a 72,6 kWh ponúka podľa WLTP maximálny dojazd 481 kilometrov na jedno nabitie.

Viac informácií v našom veľkom videoteste:


Rovnako ako všetky modely Hyundai, aj IONIQ 5 je k dispozícii s päťročnou zárukou bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Ako doplnok k tejto záruke na vozidlo sa na vysokonapäťovú batériu vzťahuje aj záruka na 8 rokov, resp. 160 000 kilometrov.

Prečítajte si tiež:

Hyundai upravil cenník IONIQ 5 podľa návrhov zákazníkov