Tonale 1140x190
Thumb 436212 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436191 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436192 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436193 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436194 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436196 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436195 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436197 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436199 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436198 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436200 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436202 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436203 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436205 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436204 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436206 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436207 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436208 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436209 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436210 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436213 all new honda cr v new powertrain options for global favourite Thumb 436214 all new honda cr v new powertrain options for global favourite

Nová Honda CR-V oficiálne

Honda nám nedávno predstavila tri dôležité novinky pre ofenzívu na európskom trhu. Okrem novej Hondy ZR-V a e:Ny1 došlo aj na najväčšie "európske" SUV v ponuke, novú Hondu CR-V. 

Nové CR-V má podľa značky po príchode na európsky trh neskôr v tomto roku zvýšiť latku v oblasti dizajnu, praktickosti aj každodennej použiteľnosti.

Odporúčame:

CR-V bude v ponuke buď s plne hybridným pohonom (e:HEV), alebo po prvýkrát na európskom trhu s externe nabíjateľným plug-in hybridným pohonom (e:PHEV). Obidva varianty sú vybavené 2,0-litrovým štvorvalcovým benzínovým motorom s priamym vstrekovaním paliva s Atkinsonovým cyklom.

Plug-in hybridný model e:PHEV využíva rovnako ľahké a vysoko výkonné elektromotory ako jeho kolega e:HEV, no má podstatne väčšiu batériu, aby dokázal jazdiť desiatky kilometrov výlučne na elektrinu. CR-V s plug-in technológiou dokáže v elektrickom režime prejsť 82 km, takže väčšinu každodenných ciest zvládne len na elektrický pohon. Keď je teplota batérie 25 stupňov, dokáže sa nabiť z prázdneho stavu na 100 % len za 2,5 hodiny.

Nová Honda CR-V na dĺžku meria 4703 mm, čo je o 80 mm viac ako súčasná generácia. Šírka je 1866 mm, výška dosahuje 1680-1690 mm ako doteraz. Rázvor osí kolies má 2701 mm.

Plne hybridné CR-V bude vybavené najnovšou evolúciou pohonu e:HEV značky Honda, ktorý bol prvýkrát použitý v oceňovanom hatchbacku Civic. Výkonná lítium-iónová batéria a dva kompaktné, ľahké elektromotory v kombinácii s benzínovým motorom umožňujú plynulé prepínanie medzi elektrickým, hybridným a motorovým pohonom, takže sa ideálne hodí na všetky jazdné scenáre.

Úplne nový model si zachováva svoju známu siluetu, ale s dizajnovým vývojom. Pôsobí ohladenejším dojmom a je väčší ako predchodca. Varianty e:HEV a e:PHEV sa odlišujú vlastným exkluzívnym dizajnom masky chladiča. Jedným z kľúčových bodov pri návrhu a vývoji bola viditeľnosť. Predné rohové body modelu CR-V sú nízke vďaka širokej a čistej kapote.V kombinácii s veľkým presklením ponúka CR-V vynikajúci výhľad von pre všetkých cestujúcich.

Za evolučným dizajnom sa skrýva aj zväčšenie všetkých rozmerov. Nové CR-V je širšie, dlhšie a vyššie ako predchádzajúci model, ponúka viac vnútorného priestoru pre cestujúcich, o 40 mm dlhší rázvor poskytuje o 16 mm viac miesta na nohy vzadu a o 18 % väčší objem batožinového priestoru. Vďaka ôsmym úrovniam nastavenia sklonu zadných sedadiel s väčším uhlom 10,5° môžu cestujúci pohodlne relaxovať.

CR-V si "požičal" architektúru palubnej dosky z nového Civicu. Má rovnaké elegantné usporiadanie so štandardným 7-palcovým dotykovým displejom umiestneným v strede prístrojovej dosky. Vodiča víta tiež 7-palcový digitálny prístrojový panel a na modeloch s vyššou výbavou obrazovka infotainmentu narastá na 9 palcov. Honda tiež hovorí, že stredová konzola CR-V ponúka najviac úložného priestoru zo všetkých áut vo svojej triede. Nové CR-V je prvé vozidlo vybavené systémom Honda SENSING 360, úplne novým všesmerovým bezpečnostným systémom a asistentom vodiča, ktorý eliminuje mŕtve uhly okolo vozidla a ďalej prispieva k predchádzaniu kolízií znížením záťaže pre vodiča.