Ev6 autozurnal.com 1140x190px

Nová Škoda Elroq na prvom oficiálnom zábere

Svetová premiéra kompaktnej Škody Elroq sa uskutoční na jeseň 2024.

Škoda zverejnila prvý oficiálny záber nového, sériového modelu Elroq. Zatiaľ je ešte zahalený rúškom tajomstva. Plne elektrické kompaktné SUV je prvým sériovým modelom značky Škoda, ktorý si osvojuje dizajnový jazyk Modern Solid. Značka tvrdí, že minimalistický exteriér kombinuje robustnosť a funkčnosť s autenticitou a zároveň evokuje pocit bezpečia a sily. Svetová premiéra modelu Elroq, ktorá sa uskutoční na jeseň 2024, znamená začiatok novej elektrickej modelovej éry, v rámci ktorej automobilka v nasledujúcich rokoch uvedie na trh šesť čisto elektrických modelov.

Predná časť modelu Elroq je charakterizovaná delenými svetlometmi. Svetelná línia ich hornej časti plynule prechádza do blatníkov. Kapota po novom nesie výrazný nápis Škoda. Ten odráža novú firemnú identitu značky Škoda. Moderná a osobitá reinterpretácia tradičnej masky chladiča vozidiel značky Škoda je výrazne horizontálne pretiahnutá. Elroq bude jazdiť na veľkých kolesách a vo výbave nebudú chýbať Matrix LED predné svetlomety.

Elroq bude už tretím modelom značky Škoda navrhnutým na modulárnej platforme MEB určenej pre elektromobily a vyvinutej koncernom Volkswagen. Škoda Elroq sa tak pripojí k modelom Enyaq a Enyaq Coupé a zároveň ako elektrický náprotivok modelu Karoq odštartuje novú modelovú éru českej automobilky v oblasti elektromobility. V rámci tejto éry bude v priebehu najbližších rokov predstavených šesť modelov s čisto elektrickým pohonom.