Top leaderboard 1140x190 po fdb
Thumb volvo exc90 patent image  2 Thumb volvo exc90 patent image  3 Thumb volvo exc90 patent image Thumb volvo exc90 patent image  1 Thumb volvo concept recharge 9 1536x864 Thumb volvo concept recharge front three quarter Thumb volvo concept recharge elektrisch elektro suv xc90 3

Nové Volvo XC90 alebo Embla?: Vzhľad predčasne odhalili patentové snímky

Nové patentové zábery odhaľujú základné dizajnové rysy nástupcu súčasného Volva XC90. Je to však zložitejšie, ako sa na prvý pohľad zdá...

Vieme, že Volvo plánuje byť v blízkej budúcnosti čisto elektrickou značkou. Plne elektrický nástupca súčasného Volva XC90 má prísť v roku 2023 a už dlhšie sa šepká, že zmení meno na Volvo Embla. Oficiálne odhalenie je naplánované na záver roka 2022. Nové veľké SUV spája prvky minuloročného elektrického konceptu Recharge s proporciami a kľúčovými dizajnovými prvkami dnešného XC90.

V poslednej dobe sa však začalo špekulovať, že patentové snímky môžu odkazovať aj na facelift súčasnej generácie Volva XC90. CEO značky totiž potvrdil, že súčasná generácia sa bude predávať po boku nového, plne elektrického nástupcu a prejde štyistickými zmenami. Tak či onak, pravdepodobnejšia je prvá verzia a na patentoch vidíte zábery novej generácie s menom Embla.

Podobnosti s konceptom Recharge sú evidentné pri pohľade na štíhly dizajn svetlometov s námetom Thorovho kladiva, ktoré nám zároveň pripomínajú dizajn Polestaru. Na elektrické korene odkazuje aj chýbajúca mriežka chladiča a taktiež veľká podobnosť zadnej časti s konceptom Recharge, ktorý  „predstavuje manifest úplne elektrickej budúcnosti značky Volvo“. V zadnom nárazníku zároveň nie je ani náznak akejsi koncovky výfuku. Práve preto si myslíme, že ide o čisto elektrického nástupcu Volva XC90.  

A aby toho nebolo málo, Volvo si okrem názvu Embla zaregistrovalo aj meno EXC90. Tak či onak, nové patentové snímky nám ukazujú ďalšie veľké SUV švédskej značky a už onedlho by sme sa mali dozvedieť viac oficiálnych informácií o chystanej novinke.

Koncept Recharge, predobraz veľkého SUV s čisto elektrickým pohonom: