Kia 1140x190 2

S-WAY v drese Giro d'Italia

Oficiálnym dodávateľom vozidiel na 105. ročníku prestížnych cyklistických pretekov Giro d'Italia je IVECO. Spoločnosť IVECO BUS zasa poskytla sprievodné autobusy pre paralelné podujatie Giro-E.

Najlepších svetových cyklistov bude na Giro d'Italia 2022 sprevádzať so svojimi vozidlami IVECO, ktoré je oficiálnym dodávateľom pre toto špičkové podujatie. Každú etapu otvára „Carovana“, populárny sprievod vyzdobených vozidiel, ktorý zábavou a hudbou podporuje slávnostnú atmosféru. Na čele karavány tento rok jazdí truck IVECO S-WAY Natural Gas (pohon na LNG) vo farbách Giro d'Italia a špeciálne upravený pre túto udalosť. Okrem toho výrobca poskytol organizátorom flotilu 10 vanov IVECO Daily určených pre logistiku počas celého podujatia, ďalšie 2 pre „Carovanu“ (tiež v ružovom „drese“) a 7 vozidiel Daily pre Giro-E 2022.

Giro d'Italia patrí každoročne spolu s Tour de France a Vueltou de España medzi prestížne cyklistické preteky Grand Tour. Pelotón odštartoval 6. mája v Budapešti a prvé tri etapy absolvoval v Maďarsku, potom sa presunul do Talianska a 29. mája skončí vo Verone. Trať 105. ročníka má 21 etáp s celkovou dĺžkou 3445 kilometrov a pretekári absolvujú celkové prevýšenie 50 580 metrov...

„Elektrické“ Giro

Logistické zázemie pretekov elektrických bicyklov Giro-E 2022 (zatiaľ jediné amatérske etapové preteky pre elektrické cestné bicykle) posilnila spoločnosť IVECO BUS autobusom EVADYS s najnovším motorom kompatibilným s palivami z obnoviteľných víkendov v Catanii (8. – 10. mája), Neapole (14. – 15. mája), Turíne (21. – 22. mája) a vo Verone (28. – 29. mája). Značka tam vystaví elektrický autobus E-WAY a kompletnú, flexibilnú ponuku mestských e-busov.

Giro d'Italia a Giro-E sú pre IVECO aj pre IVECO BUS perfektnou príležitosťou, aby predstavili flotilu svojich vozidiel s nízkymi, resp. nulovými emisiami pre logistiku alebo prepravu osôb. Z marketingového hľadiska je významným faktorom obrovský záujem verejnosti o tieto preteky. „Giro je najväčšie podujatie v Taliansku s približne 500 000 divákmi denne. Od 1. mája sa úroveň opatrení proti COVID-19 znížila a prvýkrát nemusíme nosiť rúška v reštauráciách alebo baroch, v máji sa tiež začína turistická sezóna. Očakávame, že sa vrátime do normálu a na preteky sa príde pozrieť 10 miliónov ľudí,“ povedal v rozhovore pre cyclingnews.com Paolo Bellino, generálny riaditeľ RCS Sport (organizátor pretekov).