Kia 1140x190
Thumb vw id7 passat Thumb 2024 volkswagen id.7 production version unofficial rendering Thumb volkswagen id.7 ev prototype Thumb volkswagen id.7 ev prototype  1 Thumb volkswagen id.7 exterior prototype  1 Thumb volkswagen id.7 exterior prototype  2 Thumb volkswagen id.7 exterior prototype  3 Thumb volkswagen id.7 exterior prototype  4 Thumb volkswagen id.7 exterior prototype  5 Thumb volkswagen id.7 exterior prototype Thumb volkswagen id.7 interior prototype  1 Thumb volkswagen id.7 interior prototype  2 Thumb volkswagen id.7 interior prototype  3 Thumb volkswagen id.7 interior prototype

Takto má vyzerať sériový VW ID.7, elektrická alternatíva Passatu

Po hatchbacku ID.3, crossoveroch ID.4, ID.5 a vane ID.Buzz sa elektrická rodina ID v roku 2023 rozšíri o ďalšieho zástupcu. Pôjde o čisto elektrickú alternatívu k Volkswagenu Passat a volať sa bude ID.7. Jeho predobrazom je štúdia ID.Vision, no na veľtrhu CES 2023 VW odhalil tretí a posledný koncept s konečným názvom ID.7, ktorý má mať k sériovej podobe veľmi blízko. Zároveň odhalil aj fotky kabíny.

Rázvor osí kolies s hodnotou 2,97 metra pripomína skôr luxusné limuzíny, ako klasické autá strednej resp. vyššej strednej triedy.

Volkswagen predstavil maskovaný prototyp, no grafici sa do virtuálneho "odhalenia" schuti pustili a jedným z najlepších je už tradične grafik webu Kolesa. Ukázal nám možný a pravdepodobný kabát nového VW ID.7, zástupcu vyššej strednej triedy. Pôjde o globálny model. Podobne ako ostatné modely ID, aj ID.7 bude stáť na platforme MEB koncernu VW. Technické podrobnosti ako napr. veľkosť batérie a výstupný výkon zatiaľ nepoznáme. VW tvrdí, že ID.7 by malo prejsť maximálne až 700 km podľa cyklu WLTP. Značka bude ID.7 predávať v Číne, Európe, ako aj v Severnej Amerike.

Podľa neoficiálnych informácií zdrojov blízkych značke ponúkne základná verzia ID.7 vzadu umiestený elektromotor s výkonom 205 kW (279 k). Vrcholné prevedenie majú poháňať dva elektromotory, to znamená pohon oboch náprav a odhadovaný výkon 250 kW (340 k). Volkswagen zverejnil už aj oficiálne fotografie kabíny modelu ID.7. Tá vsádza na minimalizmus rodiny ID, no výduchy klimatizácie nám pripomínajú súčasný Passat B8. Malý digitálny prístrojový panel je zakomponovaný do palubnej dosky, na rozdiel od ostatných ID áut, ktoré ho majú na stĺpiku volantu. 

V strede nájdete opäť o čosi väčší centrálny displej infotainmentu. Po novom je lišta ovládania teploty klimatizácie pod displejom podsvietená.

Interiér má byť rozhodne prémiovejší než v ostatných modeloch ID. V rámci snahy VW o modernizáciu interiéru, ID.7 sľubuje novú 15,0-palcovú dotykovú obrazovku, osvetlené dotykové posuvníky pod displejom, projekčný head-up displej s rozšírenou realitou a dokonca aj digitálne ovládané výduchy klimatizácie. V ID.7 bude k dispozícii aj hlasové ovládanie „Hello Volkswagen“ pre ovládanie základných funkcií auta.

Zdroj: VW, Kolesa.ru