Kia 1140x190
Thumb mini countryman se all4 plug in yhbrid test Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 2  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 1  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 3  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 4  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 5  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 6  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 9  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 10  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 11  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 12  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 14  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 13  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 15  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 16  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 17  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 18  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 19  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 20 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 22  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 24  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 25  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 23  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 26  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 27  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 28  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 31  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 30  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 29  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 32  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 33  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 34  k pia Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 35 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 37 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 36 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 38 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 39 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 40 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 42 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 41 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 43 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 44 Thumb mini countryman plugin hybrid test autozurnal 7 Thumb img 20210528 163649 Thumb 2020 mini countryman all4 roof tent 8 Thumb 2020 mini countryman all4 roof tent 14 Thumb 1 Thumb 3 Thumb 2 Thumb 4

TEST MINI Countryman Cooper SE ALL4: Elektrifikovaný dobrodruh

Mini Countryman kúpite aj ako nabíjateľný plug-in hybrid. Ten je teraz dostupný vo svojej vylepšenej podobe s väčšou batériou a silnejším elektromotorom. V teste sme zisťovali, ako zástavba plug-in hybridného pohonu (a hmotnosť navyše) ovplyvnila fantastické jazdné vlastnosti a či v ňom ostalo DNA značky. K Mini nám slovenský importér pribalil aj niečo na cesty - strešný stan Autohome z príslušenstva pre Mini.

Mini Countryman môžete mať s takým typom pohonu, po akom túžite. Okrem základnej spaľovacej motorizácie s objemom 1.5 l je k dispozícii aj turbobenzínový dvojliter a tiež ostrá verzia JCW s dvojlitrom na steroidoch. Ani turbodiesel v ponuke nechýba, a to tiež v dvoch objemových triedach 1.5 l a 2.0 l. Pomyselnou "eko" čerešničkou na torte je výkonný plug-in hybrid Countryman SE. Ide o druhý najvýkonnejší model z ponuky. A práve ten sme vyskúšali...

Mini nám k nemu pribalilo aj strešný stan pre dvoch od talianskej firmy Autohome. Malý "domček" pridáva k hmotnosti 60 kg a je súčasťou originálneho príslušenstva Mini. Zaplatíte zaň približne 3 tisíc eur. Rozloženie stanu s vnútornými rozmermi 130 x 210 cm je jednoduché. Po úvodnom odistení stačí konštrukciu zatlačiť hore a sústava vnútorných ramien s plynovými tlmičmi ho vyformuje do požadovaného stavu. Vnútri sa nachádza tiež rebrík. Aj z Miníka tak môžete mať malý expedičný špeciál alebo len štýlový príbytok na potulkách po európskych kempoch. Ale za prémiovú cenu... Okrem toho treba počítať aj so zvýšenou spotrebou paliva, o tom však neskôr.

Countryman prešiel v roku 2020 decentnou modernizáciou. Vzhľad sa menil iba v detailoch, najväčšie Mini okrem toho dostalo štandardne LED predné a hmlové svetlá, LED zadné svetlá so vzorom britskej vlajky, nové dizajny diskov kolies, nové laky karosérie, najnovšiu generáciu motorov splňujúcich normu Euro 6d, digitálny prístrojový panel, prepracovaný centrálny displej, modifikované dekory a poťahy v kabíne a ďalšie drobnosti. Countryman vyzerá výborne - štýlovo, extravagantne a zároveň športovo. V dave bežných SUV a crossoverov s ním rozhodne nezapadnete, obzvlášť ak si jeho farebnú kombináciu a polepy vyšľachtíte po svojom. Možnosti individualizácie sú už tradične špičkové.

Kabína Coutrymanu je veľmi príjemným miestom pre život. Obsahuje kvalitné plasty, vkusnú kombináciu materiálov a "okrúhle" odkazy značky. Kombinácia britského štýlu a špičkovej "BMW" ergonómie na mňa jednoducho funguje a v kabíne ktoréhokoľvek Mini sa cítim fantasticky. Countryman navyše ťaží zo slušnej priestorovej ponuky, či už na predných alebo zadných sedadlách. Zadný rad sedadiel je ukotvený vyššie ako predný, vytvára tzv. "divadelné sedenie" a vďaka rozumne tvarovaným zadným častiam predných sedadiel je tu na kolená dostatok miesta aj pre pasažierov s výškou 185 cm. Mini nie je priestorovým rekordmanom, no zároveň ani neprináša výrazné obmedzenia. V tomto smere ponúka slušný štandard kompaktnej triedy.

Interiér je namiešaný z mimoriadne kvalitných materiálov. Palubná doska je v Countrymanovi trochu odlišná od menších modelov. Stále však ctí Mini tradície. Posed za volantom je výborný - tu sa zasa prejavuje "BMW feeling".

Predné sedadlá odeté v kvalitnej koži pôsobia vďaka štýlovému prešívaniu doslova luxusne. A sedí sa v nich náramne dobre.

Veľmi pekný detail s retro nádychom.

Jediným záporom kabíny bol tento digitálny prístrojový panel. Nech sa na mňa nikto nehnevá, no pôsobí mimoriadne lacno a oproti parádnym klasickým "motorkovým" budíkom Mini ide o krok späť. Matná povrchová úprava nekorešponduje s centrálnym lesklým displejom infotainmentu. Nehovoriac o "vyblednutých" farbách, neprehľadnej grafike a čudnému vyoseniu doľava... Zároveň spoza volantu nevidím na spodok displeja, kde sú údaje o priemernej spotrebe. Veľmi lacno pôsobiace riešenie.

Countryman je použiteľný aj ako rodinné auto, ponúka totiž dostatočnú (aj keď v kompaktnej triede nie rekordnú) priestrannosť pre zadných pasažierov. S výškou 186 cm som si sám za seba sadol tak akurát.

Plug-in hybrid má o 45 l menší kufor ako štandardné spaľovacie verzie. Pod podlahou je totiž batéria. V základe ponúka kufor objem 405 l.

Pokračujte na ďalšej stránke testu (motor, hybridný pohon, dynamika, spotreba paliva).