Mb v class nova  trieda v programatic learn 1140x190 sk
Thumb 5 Thumb 1 Thumb 3 Thumb 2 Thumb 6 Thumb 8 Mb v class nova  trieda v programatic learn 1024x597 sk Thumb 7

Úplne nové MG HS 2025 už klope na dvere

Nepôjde o facelift alebo modernizáciu, ale o úplne novú generáciu kompaktného SUV. Na výber bude s benzínovým a hybridným pohonom.

Video:


Súčasné MG HS je už na našom trhu skúseným zástupcom triedy kompaktných SUV segmentu C a po facelifte dostal viac svojského charakteru. Nám sa po dvoch testoch modelu HS a EHS zapísalo do pamäte ako auto s kvalitne vyrobenou karosériou a zaujímavým, priestranným interiérom. Z hľadiska pohonov by to však chcelo niektoré detaily ešte doladiť...

Odpoveďou má byť úplne nová generácia MG HS, ktorá sa svetu oficiálne predstaví už o niekoľko dní. Značka premiéru naplánovala na 11. júla 2024 a miesto jej konania bude festival rýchlosti v Goodwoode. Zverejnila tiež úvodné video, na ktorom však celkom dobre vidieť základnú siluetu karosérie a dizajnové detaily. Spredu nové HS-ko pripomína menší model MG 3 a vyzerá to tak, že MG si konečne našlo vzhľadovú identitu a jazyk bez kopírovania niektorých iných konkurentov. 

Spočiatku bude na výber benzínová a plug-in hybridná pohonná jednotka, no očakáva sa aj neskoršie nasadenie dnes už mimoriadne populárneho full-hybridu. S týmto motorom by nové MG zaútočilo na konkurentov s rovnakým typom hybridného pohonu, napr. Hyundai Tucson, Kia Sportage alebo Toyota Corolla Cross. Zaujať má samozrejme atraktívna cenovka a veľmi dobrý pomer ceny/hodnoty. Viac detailov nepoznáme, no už 11. júla sa dozvieme všetko podstatné.