Kia 1140x190

V Martine budú jazdiť autobusy IVECO na CNG

Spoločnosť IVECO BUS prostredníctvom Tempus - Trans s.r.o.,  autorizovaného dealera značky na Slovensku, dodá pre mesto Martin nové autobusy s pohonom na CNG. Ide o 35 vozidiel z modelového radu Urbanway s dĺžkou 12 metrov. Ponuka autobusov IVECO zvíťazila vo výberovom konaní, ktoré bolo vypísané v marci.

Model Urbanway má príjemný interiér a inteligentný design s novým štýlom, ktorý garantuje veľmi dobrú úroveň pohodlia pre cestujúcich i vodiča. Autobusy IVECO Urbanway Natural Power produkujú podstatne menej emisií, než sú limity stanovené aktuálnymi normami, najmä pokiaľ ide častice. Pri vozidlách spaľujúcich zemný plyn sa emisie jemných častíc blížia k nule, resp. NOx vo výfukových plynoch sú zredukované a viac ako tretinu. Aj hlučnosť a vibrácie majú významne nižšie vo všetkých prevádzkových režimoch. To predstavuje dve významné výhody pre vodičov, cestujúcich aj obyvateľov miest najmä počas nočnej prevádzky.

Urbanway Natural Power by mohol tiež pomôcť šetriť prírodné zdroje, pretože je stopercentne kompatibilný s bio-metánom produkovaným z organického odpadu. Vozidlo má potom výbornú uhlíkovou bilanciu a konkrétne prispieva k prechodu na alternatívne palivá v miestnej verejnej doprave. Prínosom pre životné prostredie je zníženie produkcie skleníkových plynov až o 95%.

Moderné nízkopodlahové autobusy s pohonom na stlačený plyn dodá fabrika vo Vysokom Mýte (Česká republika), najväčší výrobný závod IVECO BUS. Vozidlá budú vyexpedované na Slovensko koncom tohoto roka.