Tonale 1140x190
Thumb 01 za kazni kom odovzdali prve  elektricke  trucky volvo Thumb 04 za kazni kom odovzdali prve  elektricke  trucky volvo Thumb 02 za kazni kom odovzdali prve  elektricke  trucky volvo Thumb 03 za kazni kom odovzdali prve  elektricke  trucky volvo

Zákazníkom odovzdali prvé elektrické trucky Volvo

Spoločnosť Volvo Trucks dodala zákazníkom prvé nákladné vozidlá na elektrický pohon.  

Sériová výroba elektrických modelov Volvo FL a Volvo FE sa začne v druhej polovici roka 2019 limitovaným počtom vozidiel pre európsky trh. Prvé exempláre však spoločnosť Volvo Trucks dodala zákazníkom už vo februári – vozidlo na zvoz komunálneho odpadu si prevzala firma Renova a distribučný model odovzdali logistickej spoločnosť DB Schenker, resp. jej partnerskému dopravcovi TGM pôsobiacemu vo Švédsku. Ide o trucky Volvo FL s elektrickým pohonom z predsériovej produkcie vyvinuté v spolupráci s vybranými zákazníkmi. 

Prevádzka bez hluku a emisií prispieva k lepším pracovným podmienkam vodičov a k tichšiemu, čistejšiemu prostrediu v meste. „Úzka spolupráca s vodičmi a zákazníkmi nám umožnila v krátkom čase vyvinúť elektrifikované dopravné riešenia, ktoré spĺňajú náročné požiadavky z hľadiska výkonu, prejdenej vzdialenosti, manipulácie s nákladom a vyťaženia vozidiel,“ hovorí Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

Vodiči, ktorí budú obsluhovať nákladné vozidlá na elektrický pohon, mali možnosť vyskúšať si ich pri preberaní ako súčasť školenia. Boli nadšení z odozvy hnacej sústavy, rýchlej akcelerácie aj z nízkej úrovne hluku. 

„V rozvíjaní našej elektrifikovanej ponuky budeme pokračovať. Zároveň neustále znižujeme environmentálny a klimatický dopad našich dieselových a plynových vozidiel hlavne prostredníctvom energeticky úsporných pohonov,“ dodáva prezident Volvo Trucks. 

Vozidlá Volvo FL a Volvo FE s elektrickým pohonom sú vyvinuté na distribúciu, manipuláciu s odpadmi a iné aplikácie v mestskej doprave. Menší elektrický model FL je konštruovaný na celkovú hmotnosť vozidla 16 ton, zatiaľ čo jeho väčší brat FE má celkovú hmotnosť 27 ton.