Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb zmodernizovan  vw crafter 1 Thumb zmodernizovan  vw crafter 4 Thumb zmodernizovan  vw crafter 2 Thumb zmodernizovan  vw crafter 3

Zmodernizovaný VW Crafter

O niekoľko týždňov bude uvedený na trh zmodernizovaný Volkswagen Crafter, ktorý charakterizuje najmä rozsiahla aktualizácia softvéru a hardvéru. Predpredaj sa začne v polovici apríla.

Úplne nové pracovisko vodiča najväčšej dodávky z produkcie Volkswagenu Úžitkové vozidlá teraz obsahuje najnovšiu generáciu informačno-relaxačných systémov. Medzi inovácie patrí „Digital Cockpit“, multifunkčný volant, elektronická parkovacia brzda a celý rad asistenčných systémov.

Volkswagen Crafter model 2024 prichádza s digitálnymi prístrojmi v štandardnej výbave a 10,3-palcovým (voliteľne 12,9-palcovým) displejom informačno-zábavného systému, ktorý je založený na najnovšej modulárnej matrici infotainmentu (MIB). Populárny van disponuje novo vyvinutým grafickým rozhraním, má samostatnú navigáciu v menu a dostane aj nové online hlasové ovládanie mnohých funkcií vozidla. Tento systém obsahuje ChatGPT a reaguje na prirodzené hlasové príkazy.

Tím konštruktérov a dizajnérov prepracoval parkovaciu brzdu, ovládanie automatickej prevodovky, spínače funkcií svetiel, tlačidlá v stredovej konzole a všetky vetracie otvory. Paleta nových štandardne dodávaných i voliteľných asistenčných systémov posúva produktový rad Crafter na novú úroveň a uľahčuje vodičom každodennú prácu. Všetky verzie modelu 2024 budú mať v budúcnosti v základnej výbave: Front Assist (autonómne núdzové brzdenie vrátane monitorovania cyklistov a chodcov), Lane Assist (asistent pre jazdu v pruhu), dynamické zobrazovanie dopravných značiek, obmedzovač rýchlosti a zadného akustického parkovacieho asistenta. V rámci opcií bude prvýkrát pre Crafter dostupný Travel Assist, ktorý možno kombinovať so systémom Emergency Assist (aktivuje sa vtedy, keď vodič prestane riadiť, brzdiť a akcelerovať).