Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 2 Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 4 Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 1 Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 3 Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 5 Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 8 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 6 Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 7 Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 9 Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 10 Thumb opel insignia facelift 2020 autozurnal 11

Facelift Opel Insignia prinesie nové motory a špičkové LED svetlá

Zástupca strednej triedy prejde v januári 2020 faceliftom, ktorý vylepší vzhľad, prinesie nové motory a čerešničkou na torte majú byť nové LED Matrix svetlá IntelliLux LED® Pixel Light.


Aj keď sa faceliftovaný Opel Insignia ukáže až v januári 2020 na autosalóne v Bruseli, automobilka zverejnila oficiálne snímky a najmä technické informácie o zmenách a vylepšeniach.
Okrem vzhľadových vylepšení dôjde aj na úplne nové motory a špičkové svetlá. Insignia je postavená ešte na platforme vyvíjanej pod taktovkou General Motors, no oficiálna tlačová správa hovorí o "úplne nových úsporných motoroch". To, či dôjde k nasadeniu agregátov koncernu PSA, pod ktorý Opel spadá, alebo to značka myslí inak, sa dozvieme práve v januári pri oficiálnej premiére.


Facelift Insignie sa nesie v duchu dizajnových zmien, ktoré limuzíne a kombi strednej triedy dodávajú viac majestátnosti a opticky ich rozširuje. Prednej časti dominuje nová maska s chrómovanými prvkami, ktorá je širšia než predtým. Spolu s okrúhlymi hmlovkami presunutými až do rohov predného nárazníka je Insignia viac prižmúrená, pripadá tiež širšia a nižšia. To bolo cieľom dizajnérov, liftback teraz ešte väčšmi pripomína štvordverové kupé s plynule klesajúcou líniou strechy. 

Facelift Insignie sa zameria na predné svetlá

V prednej časti došlo okrem dizajnových zmien aj na úplne nové svetlá so špičkovou technikou.  IntelliLux LED® Pixel Light sa pýšia spolu až 168 LED elementmi (84 na jedno svetlo). Ešte stále súčasný model obsahuje 16 LED elementov na jedno svetlo. Opel tvrdí, že nové adaptívne LED Matrix svetlá budú inteligentnejšie, precíznejšie, lepšie a rýchlejšie osvetlia krajnice ciest bez akéhokoľvek oslepenia ostatných účastníkov cestnej premávky. Okrem toho majú byť nové svetlomety výkonnejšie.  

Prečítajte si tiež: 

Nová Insignia dostane francúzsku platformu a motory
 

Zmeny nastanú aj na poli bezpečnostných a asistenčných systémov. Modernizovaná Insignia dostane digitálnu zadnú parkovaciu kameru, ktorá spolu so systémom Rear Cross-Alert monitoruje okolie okolo zadnej časti auta a pri cúvaní upozorňuje na objekty prichádzajúce zo strán do vzdialenosti 20 metrov za vozidlom.

Opel Insignia facelift 2020
Opel si pravdepodobne niektoré vylepšenia zatiaľ necháva pre seba, keďže oficiálne fotky interiéru nezverejnil. Mali by sme sa dočkať vylepšení multimediálneho systému s displejom s uhlopriečkou 7 a 8 palcov, kvalitnejších materiálov alebo nových kombinácii čalúnení.    

Súčasný Opel Insignia vrátane faceliftovanej verzie je jedným z posledných modelov, ktoré zatiaľ neprešli na francúzsku techniku pod kapotou. Úplne nová Insignia príde v roku 2022 a postavia ju na platforme EMP2, ktorú poznáme napríklad z testovaného Peugeotu 508.  
 

Výber z videoarchívu, Opel Insignia GSi: