Kia 1140x190
Thumb ferrari roma  1 Thumb ferrari roma  4 Thumb ferrari roma  3 Thumb ferrari roma  2 Thumb ferrari roma  5 Thumb ferrari roma

Ferrari Roma je krása na kolesách s historickým odkazom na Dino

Taliansky výrobca zážitkov na kolesách prekvapil! Bez predchádzajúcich ohlásení predstavil nový "základný" model Ferrari Roma s príťažlivým dizajnom klasických kupé.

Prečítajte si tiež: 
Ford vs. Ferrari: Do kín príde nový autofilm o rivalite v Le Mans!

Krásne dvojdverové kupé s oblým, športovým a zároveň elegantným dizajnom je duchovný nástupca niekdajšieho Dina. O jeho príchode fanúšikovia značky roky špekulujú, teraz sa v tichosti dočkali veľkej parády. Ferrari Roma na Dino odkazuje aj základnými tvarmi karosérie s klasickým štýlom športového auta s odkazom na 50. a 60. roky minulého storočia. Spredu pôsobí pomerne uhladene, potenciál ukazuje zadná časť s agresívnym podtónom a dvoma dvojitými koncovkami výfukovRoma je dokonalá kombinácia moderny a histórie. Ferrari ho predstavilo v Ríme, čo súvisí s jeho menom v rodokmeni. 

Ferrari Roma

Ferrari Roma so špičkovým turbo V8

Najnovší zástupca značky má pod kapotou dvakrát prepĺňaný motor V8 s objemom 3,9 litra, ktorý niekoľkokrát získal titul motor roka. Maximálny výkon je 456 kW (620 koní) pri 7500 ot/min a krútiaci moment 760 Nm pri 3000 ot/min. Na stovku "základné" Ferrari vystrelí za 3,4 sekundy, dvestovkou jazdí za 9,3 sekundy. Maximálka je viac ako 320 km/h. O prenos výkonu sa stará 8-stupňová dvojspojková prevodovka, ktorá debutovala v SF90 Stradale. Suchá hmotnosť športiaku je 1472 kg, dĺžka je 4656 mm a rázvor osí kolies 2670 mm. Technický základ poskytlo kupé-kabriolet Portofino, Roma je však uzatvoreným kupé s koncepciou 2+.

Interiér prešiel zmenou architektúry, štíhly stredový tunel môže evokovať konkurenčný McLaren, displej pred spolujazdcom zasa Porsche. Celkovo pôsobí kokpit luxusnejšie a uhladenejšie. Nesmú chýbať prémiové materiály ako pravá oceľ, koža a Alcantara.

ferrari Roma

Oficiálny dátum zahájenia predaja ešte nie je známy, pravdepodobne sa tak udeje v prvej polovici roka 2020. Veľkými konkurentmi budú výkonnejšie verzie nového Porsche 911 alebo rival McLaren GT.