Kia 1140x190
Thumb 01 ve a origin lna prezetn cia Thumb 04 ve a vodi ka bodil alexandersson Thumb 03 ve a roger alm prezident volvo trucks. Thumb 02 ve a origin lna prezetn cia Thumb 05 ve a origin lna prezetn cia Thumb 06 ve a origin lna prezetn cia

Film Veža – originálna prezentácia noviniek

Kvarteto svojich vozidiel novej generácie predstavila spoločnosť Volvo Trucks aj prostredníctvom efektného videa.

Göteborský výrobca truckov pred niekoľkými rokmi v rámci marketingových kampaní zožal ohromný úspech za sériu originálnych videí, ktorými prezentoval svoje technické inovácie. Najnovší spot spoločnosti Volvo Trucks demonštruje výkon a silu štyroch nových nákladných vozidiel. Tvorcovia filmu poukladali trucky nastupujúcej generácie jeden na druhý a vytvorili tak 15-metrovú mobilnú vežu s hmotnosťou 58 ton. A na jej najvyššom bode stojí prezident spoločnosti Roger Alm.

Jedinečný film sa odohráva hlboko v noci a začína sa pohľadom na vežu z truckov, ktorá ako obrovský monolit žiari v diaľke. Následne sa v popredí objavia vlci a záber prejde na vodičku nákladného vozidla. Keď sa film dostane do finále, vidíme, že muž stojaci na tom najvyššom bode je Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks. Film mal premiéru deň pred oficiálnym uvedením nových produktových radov Volvo Trucks na európsky trh. Modernizácia zahŕňa Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM a Volvo FMX. Tieto štyri modely predstavujú približne dve tretiny zo všetkých vozidiel, ktoré Volvo Trucks dodáva svojim zákazníkom.


V odvetví nákladnej dopravy je uvedenie nového modelu na trh obrovským projektom, takže o to viac rešpektu si zaslúži, ak niekto predstaví až štyri modelové rady súčasne. „Ide o najväčšie uvedenie noviniek, aké kedy spoločnosť Volvo Trucks organizovala. Tieto modely pomôžu našim zákazníkom stať sa konkurencieschopnejšími, súťažiť o tie najlepšie zákazky a zaujať tých najlepších vodičov. Nakrúcanie scény s vežou z nákladných vozidiel bol pre mňa určite nezvyčajný pracovný deň. A priznávam, že mám k výškam riadny rešpekt, necítim sa tam veľmi komfortne,“ povedal na margo filmu Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

Film bol natočený koncom roka 2019 v testovacom areáli neďaleko rodného mesta značky Volvo – vo švédskom Göteborgu. Nejde o žiaden trik. Veža postavená z nákladných vozidiel je skutočná podobne ako väčšina vizuálnych efektov vrátane dymu a svetiel. „Navrhnúť a postaviť vežu a preveriť bezpečnosť pri jazde si vyžiadalo asi mesiac práce. V podstate celý projekt sa dal zrealizovať vďaka robustnému stavebnému modelu Volvo FMX a jeho novému 38-tonovému podvozku, ktorý bol schopný uniesť ostatné vozidlá. Tiež však bolo potrebné ísť ustálenou rýchlosť a nevybočiť z priameho smeru o viac než pár centimetrov. O to sa postarala technológia dynamického riadenia VDS a skúsená vodička,“ povedal k technickej stránke filmu Markus Wikström z Volvo Trucks, člen tímu inžinierov, ktorí sa na výstavbe veže podieľali.

Video zo zákulisia: