Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb ford vs ferrari film autozurnal.com 2 Thumb ford vs ferrari film autozurnal.com 1 Thumb ford vs ferrari film autozurnal.com 3

Ford vs. Ferrari: Do kín príde nový autofilm o rivalite v Le Mans

Zdá sa, že po mimoriadne podarenom filme Rivali si fanúšikovia autofilmov s tématikou motoršportu opäť prídu na svoje. V novembri sa do kín dostane nový film s výstižným originálnym názvom Ford vs. Ferrari. Zachytáva šialenú rivalitu oboch stajní v nekompromisných pretekoch Le Mans zo 60. rokov 20. storočia. Pozrite si prvý trailer.

 

Historicky ide o príbeh, ktorý je ťažké zhrnúť do pár viet. Celé to začalo pokusom Fordu kúpiť v 60. rokoch Ferrari práve kvôli úspechom v pretekoch. Enzo Ferrari bol dohode naklonený, no pri čítaní záverečného kontraktu si všimol "malý" detail. Ford by po odkúpení získal nielen pretekársku, ale aj automobilovú divíziu Ferrari. U Enza to vzbudilo vášne a obchod sa na poslednú chvíľu neuskutočnil. To na strane druhej naštvalo vtedajšieho výkonného riaditeľa Henryho Forda II, ktorý na potenciálny obchod minul niekoľko miliónov dolárov. 

Ford vs Ferrari film
Výsledkom zlosti bol vstup vlastného tímu Ford do vytrvalostných 24 hodinových pretekov Le Mans, ktorým kraľovalo Ferrari. Henry Ford II ohlásil najväčšiu a najtvrdšiu rivalitu v histórii Le Mans. Chcel poraziť kráľovstvo Ferrari za každú cenu! V tíme pôsobil aj legendárny Carroll Shelby. Zvyšok vám už neprezradím, keďže by šlo o spoiler. V hlavnej úlohe bude Matt Damon v roli Carrolla Shelbyho a Christian Bale v roli pretekára Kena Milesa. Podľa prvých záberov sa je na čo tešiť.

Ford vs ferrari