Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb renault hybridy clio e tech captur e tech Thumb hybridn  renault captur cennik Thumb hybridne clio e tech cennik Thumb content renault novinky 2020 autozurnal.com 3 Thumb content renault novinky 2020 autozurnal.com 2

Hybridný Renault Clio E-TECH a Captur E-TECH v predaji

Elektrifikácia je v plnom prúde, svoje hybridné modely so zaujímavou technikou predstavuje aj Renault. Značka využíva znalosti v oblasti elektromobility a získané skúsenosti využíva aj pri nových hybridoch. Renault Clio E-TECH a Captur E-TECH poznajú slovenský cenník. 

Renault Clio E-TECH

Nové Clio E-TECH je samodobíjacím full-hybridom.Základ hybridného Clia E-TECH tvorí atmosférický benzínový štvorvalec 1.6, vyvinutý Nissanom. Samotný spaľovací motor ponúka 67 kW (91 k), pomáhajú mu však dva elektromotory. Menší s výkonom 15 kW (20 k) plní úlohu štartéra a generátora. Väčší produkuje 35 kW (48 k) je súčasťou prevodovky. Pomáha spaľovaciemu motoru a dokáže hybridné Clio poháňať aj sám. Kombinovaný výkon hybridu E-TECH je 103 kW (140 k). V kombinácii s vysokou kapacitou nabíjania batérií (kapacita 1,2 kWh) a účinnosťou systému E-TECH, optimalizuje spotrebu paliva a jazdu v elektrickom režime. To znamená, že až 80 % času jazdy v meste je možné dosiahnuť v úplne elektrickom režime, čo predstavuje zníženie spotreby paliva až o 40% v porovnaní so spaľovacím motorom v mestskom cykle. V kombinovanom cykle emituje Nový Clio E-TECH menej ako 100 gramov CO2 / km (hodnoty WLTP).

Prečítajte si tiež:

Hybridný Yaris má konkurenta: Prichádza Renault Clio E-Tech

Nový Clio E-TECH je k dispozícii vo verziách Zen, Intens, RS-line. Jeho cena začína od 18 100 €. S týmto novým motorom E-TECH ponúka Nový Clio konkurenčné celkové náklady na vlastníctvo v porovnaní s benzínovými motormi vybavenými automatickými prevodovkami, pričom využíva zníženú spotrebu hybridného vozidla, najmä v meste a na cestách.

Kompletný cenník nájdete na tomto odkaze.

Renault Captur E-TECH

Na rozdiel od Clia, Renault Captur dostal plug-in hybridný pohon. Ten kombinuje zážihový atmosférický štvorvalec s objemom 1,6 l s dvoma elektromotormi (53 kW/72 k a sekundárny elektromotor 23 kW/31 k) a inovatívnou multimódovou prevodovkou. Podľa značky má prevodovka bez spojky vynikajúcu účinnosť a sotva viditeľné zmeny prevodových stupňov. Kombinovaný výkon pohonu je 117 kW (160 k).

Prečítajte si tiež:

Renault Captur E-Tech kombinuje francúzsky vývoj a japonskú techniku

Renault Captur kúpite už aj v LPG verzii. Poznáme cenník

Kapacita batérie je 9,8 kWh (400 V) a vystačí na 50 km v zmiešanom cykle (WLTP). V mestskom cykle je to 65 km. Čiste na elektrinu vie Captur E-TECH jazdiť rýchlosťou až 135 km/h. 

Bez kompromisov je možné počas týždňa jazdiť 100% elektricky a cez víkend sa vydávať na dlhšie cesty. Tlačidlo na prístrojovej doske tiež umožňuje prepnúť na elektrickú energiu podľa želania vodiča a režim E-SAVE umožňuje zachovať dostatok nabitia batérie, ak je to potrebné na jazdu v 100% elektrickom režime na konci cesty. „B“ režim úplne novej prevodovky optimalizuje využitie energie a tým rozširuje elektrický rozsah. V kombinovanom cykle spotrebuje Nový Captur E-TECH 1,5 l / 100 km a emituje 32 g CO2 / km v hodnotách WLTP.

Kompletný cenník nájdete na tomto odkaze.

Renault Captur E-TECH kúpite len vo vyššom stupni výbavy Intens. Stojí od 28 000 eur.