Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb 01 baumgartner homola Thumb 02 baumgartner homola Thumb content obra zok 14.3.2024 o 14.07  1 Thumb content obra zok 14.3.2024 o 14.08 Thumb content obra zok 14.3.2024 o 14.07 Thumb content obra zok 14.3.2024 o 14.09 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb content obra zok 14.3.2024 o 14.10 Thumb content obra zok 14.3.2024 o 14.10  1

Hyundai podporuje Maťa Homolu

Hyundai Slovensko a pretekár Maťo Homola podpísali zmluvu o partnerstve v tohtoročnej sezóne. Maťo je úradujúci šampión TCR Eastern Europe a bude teda obhajovať titul.

Spolupráca importéra kórejských vozidiel s našim automobilovým športovcom potrvá už šiesty rok. Bude to už jeho štvrtá sezóna vo farbách tímu Hyundai Janík Motorsport vo vozidle Elantra N TCR. Čaká ho celkom šesť pretekov. Prvé sú na programe už koncom apríla na okruhu Balaton Park. Naši fanúšikovia budú môcť Maťa osobne povzbudzovať aj na Red Bull Ringu, v júni na Slovakia Ringu a neskôr na okruhoch v Moste, Brne a rakúskom Salzburgu.  

Maťo štartuje v seriáli, ktorý je z pohľadu nášho fanúšika aj reklamných partnerov to najbližšie, čo môže jazdiť. Kvalita podujatí stúpa a pre našinca sú zaujímavejšie ako TCR Europe. Štartuje v ňom aj viacej jazdcov, čo prináša atraktívnejšie boje na trati. Novinkou v  kalendári budú prvé preteky sezóny na novom okruhu Balaton Park, ktorý otvorili vlani. Ďalšou novinkou je, že sa k šampionátu TCR Eastern Europe na 3 víkendy pripojí nemecký šampionát TCR Germany (na okruhoch Red Bull Ring, Slovakia Ring a Salzburgring). Záverečné preteky sezóny v Brne budú zasa súčasťou TCR Europe, ktorý priláka ešte väčší počet divákov, ktorí sa môžu tešiť na atraktívnejšie a napínavejšie súboje na trati. Maťovým spolujazdcom v tíme bude jeho minuloročný parťák Adam Kout a nováčikom Jiří Zbožínek. Homola bude pôsobiť v roli vedúceho jazdca s najbohatšími skúsenosťami v seriáloch TCR. Pre mladých pretekárov je to najlepšia možnosť získania skúseností a cenných informácií. Výbornou správou pre našich fanúšikov je skutočnosť, že jedno z podujatí sa bude konať na Slovakia Ringu. Tak ako minulý rok to bude spoločný víkend s populárnym šampionátom FIA ETRC (Majstrovstvá Európy v pretekoch ťahačov). Navyše, všetky preteky bude naživo vysielať športový kanál RTVS aj YouTube.