Vw limited 1140x190  1
Thumb new hyundai tucson kor  2 Thumb new hyundai tucson kor  4 Thumb new hyundai tucson kor  3 Thumb new hyundai tucson kor  1 Thumb hyundai tucson hybrid 89 074408090c2a0933

Hyundai Tucson prejde faceliftom. Máme prvé oficiálne fotky

Modernizácia Tucsonu sa dotkne dizajnu exteriéru, interiéru aj technológií. Na trh dorazí v roku 2024.

Hyundai podľa prvých fotiek prepracoval nárazníky, prednú masku, grafiku svetiel a pridal napr. aj nové dizajny diskov kolies. Fotku zadnej časti zatiaľ nemáme, no značka tvrdí, že vzadu sú ochranné lišty integrované do nárazníka a umocňujú dojem širšieho rozchodu kolies. 

Modernizovaný Tucson (na fotke hore) spoznáte oproti predfaceliftu (dole) podľa odlišnej masky chladiča a grafiky predných parametrických svetiel. Robustnejší je aj predný nárazník s výraznejšou "ochrannou" lištou.


Stvárnenie palubnej dosky už poznáme z novej Kony a oproti predfaceliftu ide o výraznú zmenu. Prepracovaná stredová konzola poskytne viac úložného priestoru a pravdepodobne aj viac voľnosti pre koleno vodiča. Teší nás pohľad na samostatný panel klimatizácie, na ktorom dokonca pribudli nové otočné ovládače! Súčasné prevedenie má "len" dotykové plochy, aj keď vcelku ergonomicky dobre prevedené. Bočné obklady dverí sa vzhľadovo na prvý pohľad nezmenili.

Tucson vstúpil do segmentu SUV pred dvomi desaťročiami a stal sa z neho celosvetový bestseller. Obrovskú popularitu si získal aj medzi európskymi zákazníkmi. Podľa JATO Dynamics, analytickej spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom automobilového trhu, sa stal Tucson v roku 2022 najpredávanejším kompaktným SUV v Európe. 

Nový Tucson je prvým čiastočným redizajnom tohto modelu za tri roky od uvedenia jeho aktuálnej generácie na trh v roku 2020 a má ambíciu zvýšiť jeho konkurencieschopnosť, keďže segment kompaktných SUV praská vo švíkoch a konkurencia si nič nedaruje. Európska premiéra nového Hyundai Tucson je plánovaná na začiatok roka 2024 a prvé kusy dorazia do predajní pred letom. Na fotkách vidíte modernizovaný Tucson v špecifikácii pre domáci kórejsky trh. "Náš" Tucson sa ešte v detailoch môže trochu líšiť.