Vw limited 1140x190  1
Thumb hyundai kona jayde concept for 2023 sema show Thumb hyundai kona jayde concept for 2023 sema show  1 Thumb hyundai kona jayde concept for 2023 sema show  2 Thumb hyundai kona jayde concept for 2023 sema show  3 Thumb hyundai kona jayde concept for 2023 sema show  5

Hyundai ukázal vyšperkovanú Konu. Hovorí si Jayde Concept

Hyundai pri príležitosti "tuningovej" výstavy SEMA pripravil sviežu Konu Jayde Concept pre nadšencov automobilových úprav a dobrodružstva.

Hneď na začiatok pripomíname, že Kona Jayde sa do sériovej výroby nechystá. Ide o vyšperkovaný kúsok, ktorý Hyundai vystavuje na ikonickom podujatí SEMA v americkom Las Vegas. Základom je v tomto prípade žiarivá farba karosérie a niekoľko doplnkov, ktoré základný vzhľad Kony vybrúsili ako diamant. "Disky robia auto", a preto Kona Jayde Concept vymenila tie štandardné za exkluzívne čierne 20-palcové od firmy HRE s označením 520M. Obúvajú špičkové UHP pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 S rozmeru 235/40/ZR20. Karoséria je až o 5 cm nižšie pri zemi vďaka športovým pružinám Eibach a skrášľuje ju decentný bodykit.

Na konkrétnej Kone nájdeme aj nejakú tu reklamnú spoluprácu. Špecialista na takéto typy autodoplnkov - firma Thule dodala strešný nosič aj zadný nosič bicyklov. Nesie elektrický bicykel s retro dizajnom a ako inak, zladený do rovnakej farby ako karoséria Kony Jayde Concept. Hyundai ponúka bicykel ako "riešenie poslednej míle", teda po odparkovaní auta môžete prejsť posledný kúsok do cieľa práve elektrickým bicyklom. 

Hyundai dodal Kone aj sviežu kabínu, ktorá hýri svetlým farebným odtieňom. Posed zase spestrujú športové látkovo-kožené sedadlá Recaro Sportster CS. Bystré oko zachytí aj prerobený stredový  tunel s klasickým voličom prevodovky a troma otočnými ovládačmi, väčšmi v retro štýle.

Hyundai neuviedol, aké hnacie ústrojenstvo využíva Kona Jade, ale karoséria je rovnaká ako u hybridného prevedenia. Nejde o čisto elektrickú verziu. Test "sériovej" hybridnej Kony si môžete pozrieť tu: