Kia 1140x190
Thumb jeep ev 1 Thumb jeep ev 2

Jeep prekvapil. Počas prezentácie ukázal úplne nový model

Meno ani bližšie technické podrobnosti zatiaľ nepoznáme, no jeho vzhľad už áno. Jeep ukázal podobu úplne nového modelu, ktorý bude batériovým elektromobilom. 

Počas prezentácie strategického plánu spoločnosti Stellantis s názvom "Dare Forward 2030" odhalil Carlos Tavares, CEO spoločnosti Stellantis, podobu vôbec prvého, plne elektrického SUV Jeep. Značka Jeep naďalej pokračuje vo svojich globálnych iniciatívach smerujúcich k plnej elektrifikácii svojho portfólia vozidiel SUV.

Plne elektrický Jeep bude uvedený na trh začiatkom budúceho roka. Značka tvrdí, že ďalšie informácie o batériovom elektrickom modeli Jeep (BEV) budú zverejnené v nasledujúcich mesiacoch. Na prvý pohľad sa nový elektrický Jeep ponáša na známy model Compass, je však uhladenejší a zároveň vzhľadovo výraznejší. Atraktivitu mu dodáva aj kontrastné žlto-čierne lakovanie karosérie. Rozmermi má ísť o kompaktného zástupcu, dokonca môže okupovať triedu malých mestských crossoverov/SUV v segmente B-SUV. 

Prečítajte si tiež:

Nový Jeep Grand Cherokee prichádza do Európy. Na V6 a V8 motory zabudnite...

Vzhľadom na dostupnú "elektrickú" techniku Stellantisu pre platformu CMP odhadujeme, že pod kabátom bude elektromotor s výkonom 100 kW/136 k a batéria o kapacite 50 kWh. V koncernových súrodencoch (Citroen e-C4, elektrická Corsa, Mokka, Peugeot e-2008...) je elektromotor umiestnený  vpredu a roztáča výlučne predné kolesá. V Jeepe by to však chcelo dvojmotorový pohon, kde sa ďalší elektromotor postará o pohon zadnej nápravy. Pravdepodobne však pôjde "iba" o predokolku. Každopádne, žiadne oficiálne technické detaily zatiaľ Jeep nezverejnil, dokonca nepoznáme ani jeho meno.

Do roku 2030 plánuje Stellantis v Európe predávať výlučne elektromobily. V USA je cieľom 50 % podiel elektromobilov na celkových predajoch.