Proceed 09 2021 1140x190

Kontrakt na 2500 vanov MAN TGE

Falck Danmark A/S, renomovaný medzinárodný poskytovateľ zdravotníckych záchranných a asistenčných služieb, podpísal s MAN Truck &Bus rámcovú dohodu o dodaní až 2500 vozidiel pre svoje pobočky v piatich európskych krajinách počas šiestich rokov.

Dánska spoločnosť Falck Group so sídlom v Kodani je medzinárodný poskytovateľ záchranných služieb, ktorý zamestnáva vyše 30 000 ľudí v 35 krajinách. Falck pôsobí vo viacerých oblastiach ochrany zdravia a života: rýchla lekárska pomoc, boj proti požiarom, transporty chorých i pacientov pod intenzívnou starostlivosťou, prevádzkovanie ambulancií aj mobilné služby. V rámci obnovy vozidlového parku Falck podpísal so spoločnosťou MAN Truck &Bus rozsiahlu rámcovú zmluvu, ktorá zahŕňa vozidlá rýchlej pomoci i sanitky upravené na prepravu pacientov.

Rámcová dohoda hovorí o dodaní až 2500 vozidiel MAN TGE do konca roku 2026. Moderné vany si môžu objednať národné organizácie Falck sídliace v Dánsku, Nemecku, Spojenom kráľovstve, Španielsku a vo Švédsku. Spoločnosť MAN dodá základné vozidlá, špeciálnu výbavu a prestavby zabezpečia renomovaní výrobcovia nadstavieb podľa špecifikácií Falck. Prvé zákazky z rámcovej dohody už boli zadané.

Pre MAN Truck &Bus je to najväčší jednorazový kontrakt v histórii jeho pôsobenia v sektore veľkých vanov. Ak sa pozrieme do nedávnej minulosti obchodnej spolupráce, tak roku 2019 si dánska organizácia Falck objednala 132 ľahkých truckov MAN TGL a tento kontrakt obsahoval aj 19 vanov značky MAN. Modelu TGE dôveruje i Falck Ambulance UK v Spojenom kráľovstve – počas uplynulých dvoch rokov nakúpil celkove 92 týchto vozidiel a využíva ich v rámci služieb orientovaných na transporty pacientov.