Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb hs 1 Thumb 1 Thumb 2 Thumb paket style 1 Thumb paket style Thumb hs 6 Thumb hs 2 Thumb hs 5 Thumb hs 4 Thumb hs 3 Thumb 5

MG HS je v predaji už aj v čisto spaľovacej verzii 1.5 TGI. Poznáme ceny, verzie a motorizácie

Po šiestich mesiacoch od úspešného vstupu na český a slovenský prináša značka MG do ponuky auto, ktoré je šité práve pre naše trhy - kompaktný crossover HS s čisto benzínovým motorom. Ak sa vám zdá táto tvár povedomá, poznáte ju z plug-in hybridného modelu EHS. Teraz na trh vstupuje aj čisto spaľovací model, ktorý zaujme atraktívnou cenovkou od 26 970 eur. 

Nové HS hneď na prvý pohľad zaujme svojim atraktívnym dizajnom. Pri vývoji venovali pozornosť aj kvalitným materiálom v interiéri, čo sme si už overili v domácom teste plug-in hybridnej verzie EHS. Centrálna dotyková obrazovka infotainmentu má uhlopriečku s veľkosťou10,1 palcov. Z hľadiska bezpečnosti stojí za zmienku systém MG Pilot, ktorý zastrešuje hneď niekoľko dôležitých asistenčných systémov. K detekcii priestoru pred vozidlom využíva kombináciu kamier a radarov.

Kompletný cenník nájdete tu: MG HS 2023 CENNÍK

Poďme však k tomu najzaujímavejšiemu. K pohonu MG HS slúži prepĺňaný zážihový štvorvalec 1.5 TGI s výkonom 119 kW (162 k) a krútiacim momentom 250 Nm. Ide o čistokrvný spaľovák bez akejkoľvek podpory elektrifikácie. Motor má priame vstrekovanie paliva so vstrekovacím tlakom 200 bar, rozvody DOHC poháňané reťazou, elektronicky riadený termostat alebo chladené výfukové zvody. Ide o moderný agregát s kombinovanou spotrebou paliva 7,4 - 7,6 l/100 km. K dispozícii je so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou.

MG HS tiež ponúka luxusný červený interiér, ktorý je obsahom paketu Style v rámci príplatkovej výbavy na želanie.

MG poskytuje na model HS záruku 7 rokov/ 150 00 km. K dispozícii je v štyroch výbavových stupňoch: Emotion, Excite, Elegance a Exclusive. Najlacnejšie MG HS stojí 26 970 eur. Zavýbavu Excite a automat doplatíte 2150 eur, čo je vzhľadom na vyššiu výbavu solídna ponuka. Najdrahší model z ponuky vo verzii Exclusive a s automatom stojí 31 790 eur. Vybrané prvky výbavy nájdete na nasledujúcom obrázku: