Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb mick schumacher  1 Thumb mick schumacher  2 Thumb mick schumacher Thumb alpine ends its lmp2 journey in bahrain

Mick Schumacher získal lukratívne posty

Syn legendy F1 absolvoval vlani na jeseň testovacie jazdy v novom prototype Alpine A424 LMDh, s ktorým francúzska značka vstúpi túto sezónu do majstrovstiev sveta vo vytrvalostných pretekoch automobilov FIA WEC.

Dlho nebolo jasné, či sa Mick Schumacher stane jazdcom stajne Alpine, ktorá podrobila svoj nový prototyp náročnému testovaciemu programu na španielskom okruhu v Jereze. Vozidlo postavili podľa nových technických predpisov LMDh so štandardizovaným hybridným pohonom a podvozkom z francúzskej firmy Oreca. Alpine s ním môže štartovať aj v zámorskom seriále IMSA ale na vrchol svojich aktivít zaradila účasť v najprestížnejších 24-hodinových vytrvalostných pretekoch sveta na domácom okruhu v Le Mans. Bývalý jazdec F1 24-ročný Schumacher bol doteraz len testovacím a náhradným pilotom tímu Mercedes-Benz ale záujem prejavil aj o vytrvalostné preteky.

Francúzska stajňa koncom lanského roka potvrdila Mickovi angažmán na túto sezónu a tým aj štart na 24-hodinovke v Le Mans. „S tímom Alpine v seriále FIA WEC sa pre mňa začína nová životná kapitola. Auto je úchvatné a neviem sa dočkať prvého štartu. Vyrastal som síce v monopostoch ale zatvorený monopost so zakrytými kolesami mi ponúkne príležitosť na zlepšenie jazdeckých schopností. Preteky mi uplynulú sezónu veľmi chýbali, nemohol som sa venovať tomu, čo robím od detstva najradšej a bolo pre mňa ťažké sledovať na okruhoch druhých jazdcov. Vytrvalostný šport bude pre mňa nová výzva“, vyznal sa junior.

Aj keď sa mu vlani nepodarilo vrátiť do funkcie pilota kráľovskej triedy motoristického športu, opäť sa o ňu posnaží budúcu sezónu. Šance na kokpit F1 budú vtedy podstatne lepšie, lebo mnohým jazdcom záverom tohto roka skončia platné zmluvy. Dnes je už známe, že Mick bude túto sezónu jazdiť aj v tíme F1. Stajňa Mercedes-Benz mu predĺžila zmluvu ako testovaciemu a náhradnému jazdcovi. Na prvý pohľad bezvýznamné pôsobenie v tieni továrenských jazdcov 38-ročného Lewisa Hamiltona a 25-ročného George Russella môže pre Micka znamenať rozhodujúci moment jeho budúcej kariéry. 

Ak by sa Mickovi podaril návrat do F1, nebol by jediným pilotom s takýmto osudom. Zo súčasných jazdcov má rovnakú minulosť ako Alexander Albon, ktorý v roku 2020 vypadol z tímu Red Bull a od roku 2022 jazdí v stajni Williams. V rovnaký vývoj dúfa aj Mick, ktorý koncom predvlaňajšej sezóny vypadol z amerického tímu Haas.