Slovmas gumy baner 10 2020 1140x190
Thumb mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 1 Thumb mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 3 Thumb mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 4 Thumb mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 2 Thumb mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 5 Thumb mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 6 Continental 09 2020 1024x597 Thumb mitusbishi eclipse cross 2021 phev autozurnal.com 7

Mitsubishi Eclipse Cross 2021 nakoniec dorazí aj do Európy! Ako plug-in hybrid

Japonská značka Mitsubishi nedávno oznámila, že v Európe už nepredstaví žiadny nový model. No modernizovaný Eclipse Cross s plug-in hybridným pohonom na európske trhy, postihnuté emisnou hystériou, nakoniec dorazí.

"Pretože sa jedná o dizajnovo-technologickú evolúciu súčasného modelu, uvedenie Eclipse Cross PHEV zostáva plne v súlade so stanoviskom spoločnosti MMC, podľa ktorého sa už v Európe nebudú uvádzať úplne nové modely," oznámilo Mitsubishi pri príležitosti predstavenia modernizované hybridného crossoveru. Jednoducho, japonská značka chce z Eclipse Cross vytĺcť maximálny potenciál, pokým v Európe ešte figuruje.

Novinku upiekla podľa výborného receptu. Keďže (na papieri) ekologické plug-in hybridy sú čoraz viac v kurze a znižujú značkám flotilové emisie, modernizovaný Eclipse Cross nasadí práve tento typ pohonu.  Mitsubishi zatiaľ veľa technických informácii nezverejnilo. Nový PHEV pohon pre Eclipse Cross má vychádzať z Outlandera PHEV. To znamená veľký atmosférický benzínový štvorvalec s objemom 2,4 l, ktorému pomáha dvojica elektromotorov (jeden na každej náprave). Kombinovaný výkon 165 kW pravdepodobne zachová. Eclipse Cross PHEV bude zároveň štvorkolkou s pohonom 4x4. Zatiaľ nie je jasné, či po príchode hybridnej verzie ostane súčasný prepĺňaný turbobenzínový štvorvalec 1.5 MIVEC Turbo s výkonom 120 kW v ponuke aj naďalej.

Zmenil sa aj vonkajší vzhľad, ktorý je teraz uhladenejší a menej hranatý, no zároveň dynamický, a to najmä vďaka najnovšej evolúcii prednej masky Dynamic Shield. Eclipse Cross zahodil veľký zadný spojler alebo prepojené zadné svetlá. Predné LED svetlá sú užšie a dodávajú mu prižmúrený výraz. V interiéri nájdeme niektoré nové materiály a 8-palcový dotykový displej infotainmentu s otočnými ovládačmi. Touchpad na stredovom tuneli po novom chýba. Ovládanie má byť intuitívnejšie a jednoduchšie.

Eclipse Cross PHEV sa na vybraných európskych trhoch bude postupne uvádzať od začiatku jari 2021 na základe lokálneho dopytu a trhového potenciálu.