Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb nascar 11 Thumb nascar 1 Thumb goodyear daytona 500 Thumb goodyear 400 Thumb nascar 2 Thumb nascar 3 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb nascar 4 Thumb nascar 6 Thumb nascar 5 Thumb nascar 9 Thumb nascar 7 Thumb nascar 8 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb nascar 11 Thumb nascar Thumb nascar cup daytona september t 3 Thumb nascar 10

NASCAR a Goodyear pokračujú

Popredná svetová gumáreň a organizátori amerických pretekových seriálov podpísali zmluvu o predĺžení ich vzájomnej spolupráce.

Podľa nej bude značka Goodyear výhradným dodávateľom pneumatík pre tri najlepšie americké seriály pretekov NASCAR. Bude to pokračovanie jednej z najdlhších spoluprác v celej histórii motoristického športu. Gumáreň sa zároveň stala hlavným sponzorom každoročných pretekov seriálu na okruhu Darlington Raceway, ktorý je po nej pomenovaný Goodyear 400.

„Duch automobilových pretekov je prítomný v celej našej firemnej kultúre – od výrobných závodov až po naše obchodné zastúpenie vo svete – a význam nášho vzťahu s NASCAR sa odráža v kvalite, úžitkových vlastnostiach a vo vývoji, ktoré vkladáme do každej pretekárskej pneumatiky Goodyear Eagle,“ povedal Richard J. Kramer, predseda predstavenstva, výkonný riaditeľ a prezident spoločnosti Goodyear. "Výkony našich pneumatík zohrávajú na pretekárskych tratiach významnú úlohu a inšpirujú vývoj našich štandardných osobných pneumatík, posilňujú snahu ďalej ich inovovať a posúvať ich vlastnosti na vyššiu úroveň."

Seriál NASCAR slúži už takmer 70 rokov ako skúšobné laboratórium pre generácie konštruktérov pretekárskych pneumatík Goodyear, ktoré inovujú, zhotovujú a dodávajú pneumatiky vyhovujúce najťažším prevádzkovým podmienkam. Jedinečné technológie, ktoré dokážu obstáť na trati sú základom vývoja a unikátnych vlastností klasických pneumatík tejto značky pre osobné autá.

„Goodyear je významným partnerom NASCAR už od roku 1954 a plní kľúčovú úlohu v našom spoločnom úsilí dosahovať na pretekárskych tratiach čo najlepšie výsledky,“ povedal prezident NASCAR Steve Phelps. „Už vyše 25 rokov sú pneumatiky Goodyear Eagle jediným spojivom medzi pretekárskym autom a dráhou. Naše pokračujúce partnerstvo nám umožní ďalej posúvať hranice a inovovať naše produkty pre budúce generácie."

Takmer 70-ročný vzťah Goodyear a NASCAR je založený na spoločných hodnotách, ktorými sú preteky a inovácie. Spolu s vývojom motoristického športu sa vyvíjali aj pretekárske pneumatiky Goodyear Eagle. Pokrokové technológie umožnili vyvinúť prvé hladké pneumatiky slicky v roku 1972, radiálne pneumatiky v roku 1989, viacvrstvovú konštrukciu behúňa v roku 2013 aj 18-palcové športové pneumatiky Goodyear Eagle pre pretekárske vozidlá série NASCAR.  

Goodyear zamestnáva asi 72.000 ľudí, ktorí pracujú v 57 závodoch v 23 krajinách. Má dve vývojové centrá - v Akrone, v americkom štáte Ohio a v mestečku Colmar-Berg v Luxembursku. Každoročne vyrába vyše 100.000 pneumatík pre tri seriály pretekov NASCAR, ktoré ručne zhotovujú pracovníci v globálnom sídle spoločnosti v Akrone.