Vw limited 1140x190  1
Thumb 3l Thumb 1l Thumb 2l Thumb 4l Thumb 7l Thumb 5l Thumb 6l Thumb 8l

Nissan má nové logo, podstatne jednoduchšie

Doba efektom nepraje.

Súčasná digitálna doba inšpiruje automobilky, aby upravili svoje logá. Trojpriestorové efekty vyšli z módy a do popredia sa predrala jednoduchosť. Ako príklad môžeme použiť Volkswagen, ktorý vlani predstavil modernizovaný znak. Typický symbol "VW" je teraz dvojrozmerný a jednofarebný.

Podobný smer si vybral japonský Nissan. Jeho nové logo uzrelo svetlo sveta zásluhou patentového úradu. Automobilka si modernizovaný znak aktuálne zaregistrovala vo Veľkej Británii, Peru, Uruguaji, Čile a v Argentíne.

Trojrozmerný efekt a strieborná farba imitujúca kov sú minulosťou. Novinka je plochá a čiernobiela. Základné črty však zostali zachované. Výrazný nápis Nissan dopĺňajú dva polkruhy. Mimochodom, kompletný názov automobilky znie Nissan Džidóša Kabušiki Gaiša (Nissan automobilová akciová spoločnosť).

Japonci nástup nového loga avizovali už vlani na tokijskom autosalóne, keď ho umiestnili na štúdiu crossoveru Nissan Ariya.

Zmena znaku obyčajne nebýva práve lacnou záležitosťou. Čosi stojí samotný návrh, avšak najväčší balík peňazí zhltnú hromadné výmeny log na dílerstvách, servisoch, propagačných materiáloch,...

Modernizáciou prešiel aj symbol "Z", určený pre športové Nissany.