Ben 2022 0049 f1 kampan bezbotas bannery 1140x190px sk 01mp 2
Thumb 2023 skoda superb combi rendering Thumb 2 Thumb 1 Thumb 3 Thumb skoda superb 2023 1 Thumb skoda 2 Thumb 2023 skoda superb combi rendering  1 Thumb 2023 skoda superb combi rendering Thumb nova skoda superb 2023

Nová Škoda Superb príde v roku 2023. K Passatu bude mať ešte bližšie ako doteraz

Pôjde o 4. generáciu vlajkovej lode českej značky a zároveň s najväčšou pravdepodobnosťou o posledný Superb v takej forme, v akej ho poznáme doteraz. V európskych končinách prežije až do čias, kedy bude jedným z posledných áut so spaľovacími motormi...

Nový Superb už brázdi horské prechody a testovacie trasy v prototypovom označení, so sériovou karosériou a v maskovacej fólii. Donedávna totiž Škoda techniku testovala v testovacej mule s karosériou súčasného Superbu 3. generácie. Zábery v článku a v galérii už obsahujú nový kabát, avšak stále zahalený do maskovacej fólie, ktorá umne skrýva dizajnové detaily. Šikovný grafici však už zo Superbu odhodili šaty (maskovanie) a na 3D ilustráciách nám ukázali, ako má novinka vyzerať. Využili pritom proporcie a detaily reálnych maskovaných prototypov. Nech sa páči.

Tvary Superbu budú evolúciou. Skombinuje dizajnové odtiene Octavie a Enyaqu. Zadná časť potenciálne nasadí prepojené zadné svetlá. 

Nový Superb má byť ešte väčší ako doteraz. Na fotkách maskovaných prototypov si všimnite doslova masívny zadný previs, skrývajúci obrí batožinový priestor. Dnešných 660 litrov má novinka prekonať.

Superb 4. generácie nebude žiadnou revolúciou. Príde v čase, kedy značky všeobecne investujú masívne prostriedky do elektrických áut a navyše, stále ostane v tradičnej koži liftbacku a kombi. Preto musia pri vývoji šetriť financie, ktoré sú potrebné inde. Mnohé modely, medzi nimi aj hlavní konkurenti Superbu to už v klasickej strednej triede vzdali.

Prečítajte si tiež:

Fabia sa radikálne zmení. Jej nástupca už pod kapotou spaľovací motor mať nebude..

Aj koncern si však vývoj novej generácie súrodencov VW Passat/Škoda Superb zjednodušil. Vývoj prebiehal spoločne, nový Passat tak bude mať k Superbu ešte bližśie než predtým. Príde len s karosériou kombi (Variant), zatiaľ čo Superb dorazí aj ako liftback. Na rozdiel od minulosti by mal nový Super a Passat zdieľať rovnakú hodnotu rázvoru osí kolies a niektoré vzhľadové detaily. Šepká sa dokonca aj o rovnakých bočných paneloch karosérie...

Obe autá budú stáť na modulárnej platforme MQB Evo a vyrábať sa budú v Bratislave, v závode Volkswagen Slovakia. Nový Superb má mať pod kapotou najnovšiu evolúciu motorov 1.5 TSI, 2.0 TSI a 2.0 TDI, ktorým bude pomáhať 48 V mild-hybridná technika. K dispozícii bude tiež plug-in hybridný pohon, a to najnovšia verzia so základom v spaľovacom motore 1.5 TSI.

Advertisement