Tonale 1140x190
Thumb new qashqai interior 5 Thumb new qashqai interior 2 Thumb new qashqai interior 1 Thumb new qashqai interior 3 Thumb new qashqai interior 4 Thumb new qashqai interior 6 Thumb new qashqai interior 7 Thumb new qashqai interior 8

Nový Qashqai 2021 ukázal interiér na prvých oficiálnych záberoch

Nový Nissan Qashqai sa na jar 2021 ukáže v tretej generácii. Minule nám značka odhalila technické detaily a motorizácie, dnes tu máme niekoľko záberov z interiéru japonskej novinky. Ten bude prémiovejší a plný moderných technológii. 

Jeden zo svetovo najobľúbenejších crossoverov sa už onedlho dočká nástupcu. Fotky zamaskovaných prototypov sme už videli, poznáme tiež technický základ. Nissan vyzdvihuje jazdné vlastnosti novinky, ktoré majú cieliť na vrchol triedy. To zistíme pri prvých testoch. Aj na poli technológií má ísť o modernu, pre nový Qashqai pripravili vylepšený systém ProPilot s technológiou NaviLink a inteligentné LED svetlá s Matrix funkciou. Svetelný lúč je rozdelený na 12 jednotlivých prvkov, ktoré sa po detekcii prichádzajúceho vozidla selektívne deaktivujú.

Poďme však do interiéru novinky. Na prvých záberoch, zahalený do rúška tajomstva, odhaľuje Qashqai kvalitné prevedené detaily a dôraz na prémiový pocit. Značka tvrdí, že materiály vytvárajú príjemnú a luxusnú kabínu. Nové sú prepracované sedadlá s kožou Nappa, ktorých výroba trvá až 25 dní a vyšívanie nového 3D diamantového dizajnu viac ako 60 minút na každom sedadle. Dotyk luxusu dodáva masážna funkcia sedadiel s tromi programovateľnými režimami vo verziách s najvyššou výbavou pre obe predné sedadlá, s pohodlným nastavovaním prostredníctvom informačno-zábavného systému NissanConnect. Nechýba tiež náladové ambientné osvetlenie. Na fotkách však vidíme vrcholné prevedenie interiéru. Kvalita a prémiovosť sa však má prejaviť aj v slabšie vybavených verziách.

Odporúčame:

Nový Nissan Qashqai 2021 klope na dvere. Prezrádza motorizácie a technický základ

Nový Qashqai 2021 ponúka infotianment systém s portfóliom prepojených služieb vrátane jednoduchého pripojenia smartfónu, Wi-Fi vo vozidle až pre sedem zariadení a špecializovaná aplikácia NissanConnect Services na riadenie a monitorovanie vozidla prostredníctvom smartfónu. Väčšia 9-palcová obrazovka NissanConnect s vyšším rozlíšením je digitálnou bránou k navigácii, zábave a nastaveniam vozidla a je kompatibilná so systémami Android Auto a s bezdrôtovou technológiou Apple CarPlay. 

Plne digitálny 12,3-palcový TFT displej s vysokým rozlíšením, ponúka výber konfigurovateľných usporiadaní na zobrazenie navigácie, zábavy, informácií o premávke alebo vozidle, a to všetko pomocou nového dotykového prepínača na volante. 10,8-palcový head-up displej poskytuje najväčšiu uhlopriečku v  segmente. Kľúčové informácie ako navigácia, asistencia vodiča a informácie o ceste premieta na čelné sklo v zornom poli vodiča.

Qashqai tiež ako prvý medzi modelmi Nissan ponúka bezdrôtové nabíjanie pre smartfóny s výkonom 15 W - patrí medzi najvýkonnejšie v segmente - a je schopná pojať aj tie najväčšie rozmery zariadení, vrátane nedávno predstaveného Apple iPhone 12 Pro Max.

Zameranie na komfort, ergonómiu a priestor

Modernejśia kabína novinky poskytne tiež viac životného priestoru pre pasažierov. Priestor pre kolená pasažierov na zadných sedadlách narástol o 28 mm na hodnotu 608 mm (aj vďaka dlhśiemu rázvoru osí kolies), rovnako narástol priestor v oblasti ramien medzi vodičom a spolujazdcom. Priestor nad hlavou narástol o 15 mm vďaka nárastu vonkajších rozmerov. Nissan tvrdí, že vďaka vylepšenej výške sedadiel spolu so širšími možnosťami nastavenia je možné pohodlne usadiť širšie spektrum pasažierov ako kedykoľvek predtým – v prípade
dospelých od 145cm do 192cm výšky.

Prečítajte si tiež:

Nissan Leaf výrazne zlacnel! Oplatí sa aj po boku najnovších konkurentov

Veľkosť batožinového priestoru narástla o viac ako 50 litrov v porovnaní s predchádzajúcou generáciou vďaka dodatočným 20 mm priestoru ušetreným pri konštrukcii zadnej nápravy. Populárne riešenia svojho predchodcu nový model zachováva a posúva na novú úroveň. Medzi ne patria napríklad úložné priestory v bočnej časti batožinového priestoru alebo flexibilné dosky dvojitej podlahy – tie majú vylepšený tvar aj povrchovú úpravu s odolným kobercom na jednej strane a umývateľným plastovým povrchom na druhej.

Aj odkladacie priestory v kabíne boli prepracované s cieľom zvýšenia využiteľnosti. Držiaky na nápoje v stredovej časti sú posunuté ďalej od seba s cieľom jednoduchšej manipulácie s malými pohármi a priestory vo dverách pojmú až 1.5 litrové fľaše namiesto iba 500ml fliaš predchádzajúcej generácie.