Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb renault megane e tech electric  3 Thumb renault megane e tech electric  4 Thumb renault megane e tech electric  1 Thumb renault megane e tech electric  2 Thumb renault megane e tech electric  5 Thumb renault megane e tech electric  6 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb renault megane e tech electric  7 Thumb renault megane e tech electric Thumb renault megane e tech electric 2021

Nový Renault Megane bude radikálne iný. Toto je sériový kus, zahalený do maskovacej fólie

Renault Megane sa zmení... A to radikálne. Na rozdiel od súčasnej generácie príde výlučne ako kompaktný elektromobil segmentu C. Prvé zábery maskovaných prototypov tiež prezrádzajú jemné črty crossoveru.

Dávnejšie sme vás informovali, že Renault Megane v súčasnej podobe to má spočítané. Už vtedy vychádzali najavo prvé informácie o tom, že v prípade ďalšej generácie neostane kameň na kameni. Francúzska značka prepožičala známe meno tradičného kompaktu novému elektromobilu, ktorý je však úplne od podlahy nanovo postaveným vozidlom. Podľa značky stelesňuje stratégiu Renault v oblasti elektromobilov v segmente C. Tento nový model dopĺňa ponuku značky - Twingo E-TECH Electric v segmente A a najpredávanejšie ZOE v segmente B.

Poznáme už aj niektoré technické detaily. Nový Megane E-TECH Electric stojí na platforme CMF-EV a vybavili ho elektromotorom s výkonom 160 kW (217 k). Batéria s kapacitou 60 kW mu podľa normy WLTP umožní prejsť až 450 km.Tento rok v lete vyjde na cesty flotila 30 vozidiel a za volantom budú sedieť inžinieri Renaultu. Značka zverejní už onedlho ďalšie detaily.