Kia 1140x190
Thumb opel insignia 2020 Thumb opel insignia 2020  1 Thumb opel insignia 2020  2 Thumb opel insignia 2020  3 Thumb opel insignia 2020  4 Thumb opel insignia 2020  5

Opel Insignia to má spočítané. Výroba skončí už onedlho... Bez nástupcu?

Opel oficiálne oznámil, že zástupca strednej triedy končí. Posledná Insignia zíde z montážnych liniek pred koncom roka 2022. 

"Ukončenie výroby Insignie s jej neelektrifikovateľnou platformou favorizuje rýchlejší nábeh výroby Astry," povedal hovorca značky pre Automobilwoche. Najnovšia generácia Astry s označením L, predstavená v roku 2021, sa opäť vyrába doma v nemeckom Rüsselsheime namiesto Poľska, ako to bolo v prípade modelu K. Insignia tak uvoľňuje výrobné kapacity pre perspektívnejšiu Astru, ktorá okrem klasických spaľovacích motorov prichádza aj ako nabíjateľný plug-in hybrid. 

Klasické autá strednej triedy nás postupne ale isto opúšťajú. Je to automobilová trieda, z ktorej zákazníci postupne odchádzajú a presadajú buď do nižšej strednej triedy, hlavne v prípade karosérie typu kombi ("kompakty" za poslednú dekádu poriadne narástli), no ešte viac do áut typu crossover/SUV. Honda Accord, Ford Mondeo, Opel Insignia a v budúcnosti aj VW Passat to majú spočítané. Ak teda o doteraz veľmi dobrú Insigniu máte záujem, treba sa poponáhľať a uchmatnúť si jeden z posledných kusov ešte tento rok. 

Náš test Insignie GSi:


Opel už potvrdil aj nástupcu Insignie. Nepôjde však o priameho nástupcu s odlišným menom. Zmení sa na čistokrvný elektromobil strednej triedy. V rámci doby sa však má premeniť na akýsi "hybrid" medzi sedanom/kombi a crossoverom, o čom sa šepká už dlhšiu dobu. Štýlom karosérie by mal pripomínať ďalší model koncernu Stellantis, konkrétne Citroen C5 X s vyššou svetlou výškou, ale nie tak ako pri SUV.