Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb 1p Thumb 3p Thumb 2p Thumb 4p Thumb 5p Thumb 6p

Peugeot 3008 po facelifte cerí zuby. Tu sú prvé obrázky

Tritisícosmička podstúpi na jeseň omladzovaciu kúru. Prvé obrázky vylepšenej verzie však máme k dispozícii už dnes. Pochádzajú zo softvérovej aktualizácie multimediálneho systému NAC a na svetlo sveta ich vynieslo francúzske internetové fórum, venované Peugeotom.

Peugeot 3008 v rámci faceliftu získa kompletne novú prednú časť. Plne diódové svetlomety sa stanú súčasťou základnej výbavy. Novinkou sú "zuby" alias denné svietenie natiahnuté až do nárazníka, inšpirované najnovšími Peugeotmi 508, 208 a 2008.

Predné partie sú celkovo viac vyzdobené. Maska chladiča je širšia, nad ňou pribudol nápis "3008". Spodnú časť nárazníka zdobí strieborná lišta a zaujímavo pôsobia zvislé plastové prvky po bokoch. Niektoré nasávacie otvory sú slepé, a tak sme zvedaví, ako bude modernizovaná Tritisícosmička pôsobiť naživo.

Pohľad na auto zozadu zatiaľ chýba, ale nahliadnuť môžeme do kabíny. V nej je najzásadnejšou zmenou zabudovanie najnovšej evolúcie multimediálneho systému. Uhlopriečka dotykového displeja po novom dosahuje až desať palcov. Digitálny prístrojový panel má Peugeot 3008 už od uvedenia aktuálnej druhej generácie. Otázka znie, či modernizovaná verzia získa novšiu evolúciu s 3D efektom.

V interiéri sa ďalej dočkáme niektorých nových materiálov. Napríklad z batožinového priestoru zmizne obklad z nekvalitného - často praskajúceho - plastu a nahradí ho kvalitnejší.

Zmeny pod kapotou Peugeotu 3008 sa udiali ešte pred faceliftom. Ponuku rozšíril plug-in hybridný pohon s prepĺňanou benzínovou jedna-šestkou PureTech a osemstupňovým meničovým automatom Aisin. Plug-in hybrid je dostupný v dvoch verziách - slabšia produkuje kombinovaný výkon 165 kW (225 k), pričom poháňané sú výhradne predné kolesá. Silnejšia s výkonom 221 kW (300 k) má elektromotor aj vzadu a tým pádom pohon 4x4.

Tradičné spaľovacie verzie prečkajú omladzovaciu kúru Tritisícosmičky bez zmien. K dispozícii naďalej bude prepĺňaný benzínový trojvalec 1,2 PureTech (96 kW/130 k), štvorvalec 1,6 PureTech (132 kW/180 k) i turbodiesel 1,5 BlueHDi (96 kW/130 k). Naftový dvojiliter BlueHDi (132 kW/180 k) podľa neoficiálnych správ vypadne z ponuky.

Modernizovaný Peugeot 3008 mal podľa pôvodných plánov debutovať na jesennom autosalóne v Paríži. Lenže výstava je zrušená, a tak Francúzi novinku odhalia na vlastnom podujatí.