Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb iveco bus v  azom tendra 1 Thumb iveco bus v  azom tendra 2

Rekordný kontrakt IVECO BUS v Brazílii

Značka IVECO BUS vyhrala v Brazílii výberové konanie na dodanie vyše 7000 nových školských autobusov – vozidlá odovzdá v priebehu rokov 2024 a 2025.

Objednávka na 7100 autobusovv hodnote 580 miliónov eur získala spoločnosť IVECO BUS po víťazstve v tendri, ktorý vypísal brazílsky Národný fond pre rozvoj vzdelávania s cieľom zabezpečiť dostupnosť základných škôl pre žiakov žijúcich vo vidieckych oblastiach a na brehoch riek.

V rámci kontraktu, ktorý sa bude realizovať v rokoch 2024 a 2025, spoločnosť IVECO BUS dodá zákazníkovi 3500 vozidiel kategórie ORE3 (vidiecky školský autobus s prepravnou kapacitou 59 žiakov) a 3600 vozidiel kategórie ORE2 (vidiecky školský autobus s kapacitou 44 žiakov).

Pre ambiciózny program brazílskej federálnej vlády známy ako „Caminho da Escola“ (Cesta do školy) dodáva IVECO BUS školské autobusy navrhnuté špeciálne na tento účel. Od spustenia projektu v roku 2011 je v prevádzke okolo 8000 týchto vozidiel.

Vozidlá s karosériou Mascarello postavené pre program Caminho da Escola majú väčšiu svetlú výšku, zosilnené odpruženie a zošikmený zadný previs karosérie, pretože jazdia na vidieku, po nespevnených cestách a v ťažko prístupných lokalitách. Cestujúcim poskytujú bezpečnú, pohodlnú a kvalitnú prepravu, čím prispievajú k zlepšeniu štandardov brazílskej dopravy do škôl a tiež k zníženiu miery predčasného ukončovania školskej dochádzky žiakov z najodľahlejších vidieckych oblastí.