Ev6 autozurnal.com 1140x190px
Thumb novy renault 5 autozurnal.com 1 Thumb novy renault 5 autozurnal.com 7 Thumb novy renault 5 autozurnal.com 8 Thumb novy renault 5 autozurnal.com 6 Thumb novy renault 5 autozurnal.com 9 Thumb novy renault 5 autozurnal.com 10 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb novy renault 5 autozurnal.com 11 Thumb novy renault 5 autozurnal.com 5   k pia Thumb novy renault 5 autozurnal.com 3   k pia Thumb novy renault 5 autozurnal.com 4   k pia

Renault 5 je späť! Do roku 2025 bude jedným zo 14 nových áut značky

Renault dnes predstavil veľkolepé plány na najbližšie roky, v ktorých samozrejme nesmú chýbať nové modely. Do roku 2025 chce predstaviť spolu 14 nových áut, jedným z nich bude aj vzkriesený Renault 5. Práve sa pozeráte na jeho prototyp.

Značka o novej Päťke hovorí ako o prototype, nie koncepte. To znamená, že sériová podoba by sa mala líšiť minimálne. Malý mestský elektromobil ponúkne vyvážené retro tvary s odkazom na Renault 5 (1972 - 1996) a vidieť v ňom tiež prvky prvej generácie Clia. Bude jedným zo siedmich nových elektromobilov (do roku 2025). Táto mestská štýlovka má byť zároveň dostupným produktom aj pre menej solventných zákazníkov. Luca de Meo, CEO Renaultu o ňom hovorí: "Bude to elektrické auto, ktoré si bude môcť dovoliť veľa..veľmi veľa ľudí." O technike zatiaľ veľa nevieme. 

Čo však vieme, sú plány Renaultu na najbližšie roky. Francúzska značka chce mať "najčistejšiu" ponuku modelov zo všetkých európskych značiek. Okrem siedmich nových elektromobilov predstaví ďalších sedem nových áut, ktoré prídu s hybridnými motorizáciami. Zo všetkých 14 nových áut bude 7 z nich spadať do segmentu C/D (nižšia stredná trieda a stredná trieda). Novú generáciu infotainment systému predstavia v roku 2022, pôjde o systém založený na službách Google. Prvýkrát ho nasadia do produkčnej verzie Méganu eVision Concept. A čo bude so značkou Alpine? Tá sa pretransformuje na elektromobilovú spoločnosť, spojí sily s Lotusom pri vývoji úplne nového elektrického športiaku.